VIDEO Hamšíkov Trabzonspor nenašiel recept na AS Rím ani v odvete EKL, z postupu sa raduje Bero

Marek Hamšík v súbojiMarek Hamšík v súboji Zdroj: SITA/AP/Alfredo Falcone/LaPresse

RÍM - Futbalisti Trabzonsporu nepostúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Po domácej prehre 1:2 nestačili na AS Rím ani v odvete na Olympijskom štadióne a favorizovanému talianskemu súperovi podľahli 0:3. V drese tureckého tímu odohral celý duel kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík.

Z postupu sa radoval jeho krajan Matúš Bero, ktorého Vitesse Arnhem dokázalo postúpiť na úkor Anderlechtu Brusel. Po remíze 3:3 v Belgicku vyhral zástupca Eredivisie doma 2:1, Bero odohral celý zápas.

Aj Kajrat Almaty si zahrá v skupinovej fáze. Po triumfe 4:1 na ihrisku luxemburskej Foly Esch spečatil postup v domácej odvete play off, v ktorej zvíťazil 3:1. Žalgiris Vilnius neuspel proti nórskemu Bodo/Glimt, keď po domácej remíze 2:2 prehral u súpera 0:1. Slovenský útočník Jakub Sylvestr vyšiel v drese litovského tímu gólovo naprázdno, v 70. minúte striedal.

Jakub Sylvestr v súboji Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP//Mindaugas Kulbis

Historicky prvým gibraltárskym účastníkom skupinovej fázy niektorého z európskych pohárov sa stal Lincoln Red Imps, ktorý v play off vyradil lotyšský Riga FC po výsledkoch 1:1 vonku a 3:1 po predĺžení doma. Lincoln sa do play off EKL dostal z Európskej ligy, kde bol v 3. predkole nad jeho sily bratislavský Slovan.

2. zápasy play off EKL:
Elfsborg - Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0)
Góly: 42. Larsson, 50. Bernhardsson, 77. Ndione - 61. Toornstra /R. Boženík bol na lavičke Feyenoordu/
/prvý zápas 0:5, postúpil Feyenoord Rotterdam/

Anorthosis Famagusta - Hapoel Beer Sheva 3:1 (1:1)
Góly: 62. a 69. Christodulopulos, 12. Artymatas - 33. Schechter, ČK: 45. Acolatse (Hapoel)
/prvý zápas 0:0, postúpil Anorthosis Famagusta/

AS Rím - Trabzonspor 3:0 (1:0)
Góly: 20. Cristante, 65. Zaniolo, 84. El Shaarawy /za hostí M. Hamšík odohral celý zápas/
/prvý zápas 2:1, postúpil AS Rím/

FC Kodaň - Sivasspor 5:0 (2:0)
Góly: 24. Stage, 39. Daramy, 57. Lerager, 62. Biel, 76. Hojlund
/prvý zápas 2:1, postúpil FC Kodaň/

Vitesse Arnhem - Anderlecht Brusel 2:1 (1:0)
Góly: 4. a 49. Wittek - 81. Refaelov /za domácich M. Bero odohral celý zápas/
/prvý zápas 3:3, postúpil Vitesse Arhem/

Rosenborg Trondheim - Stade Rennes 1:3 (0:2)
Góly: 68. Vecchia (z 11 m) - 6. del Castillo, 41. Aguerd, 81. Abline
/prvý zápas 0:2, postúpil Stade Rennes/

Maccabi Haifa - Neftči Baku 4:0 (2:0)
Góly: 20. Menachem, 45.+2 Atzili, 52. Haziza (z 11 m), 69. Abu Fani
/prvý zápas 3:3, postúpil Maccabi Haifa/

Lincoln Red Imps - Riga FC 3:1 pp (1:1, 1:1)

/prvý zápas 4:1, postúpil Kajrat Almaty/

CSKA Sofia - Viktoria Plzeň 3:0 pp (2:0, 1:0)
Góly: 6. Carey, 63. Jomov, 119. Matthei, ČK: 111. Caicedo (CSKA) /za hostí M. Káčer hral od 63. min, M. Tvrdoň bol na lavičke náhradníkov/
/prvý zápas 0:2, postúpil CSKA Sofia/

Hammarby - FC Bazilej 3:1 pp (2:0, 0:0), 3:4 v rozstrele z 11 m
Góly: 48. a 54. Fjóluson, 101. Amoo - 109. Arthur (z 11 m)
/prvý zápas 1:3, postúpil FC Bazilej/

Maccabi Tel Aviv - Šachtar Karagandy 2:0 (2:0)

St. Johnstone - LASK Linz 0:2 (0:0)
Góly: 72. Balič, 84. Raguž, ČK: 76. Wotherspoon, 84. Rooney (obaja St. Johnstone)
/prvý zápas 1:1, postúpil LASK Linz/

Union Berlín - KuPS Kuopio 0:0
/prvý zápas 4:0, postúpil Union Berlín/

Tottenham Hotspur - Pacos Ferreira 3:0 (2:0)
Góly: 9. a 35. Kane, 70. Lo Celso
/prvý zápas 0:1, postúpil Tottenham Hotspur/

FC Aberdeen - Karabach Agdam 1:3 (0:2)
Góly: 90.+1 Ferguson (z 11 m) - 8. Bajramov, 18. Kady, 72. Zoubir