Slavia neuspela ani v Európskej lige: Zošívaní v odvete nestačili na Legiu Varšava

Ubong Ekpai zo Slavia Praha a Mahir Emreli z Legia Varšava v súboji Ubong Ekpai zo Slavia Praha a Mahir Emreli z Legia Varšava v súboji Zdroj: SITA/AP/Ludmila Mitrega

VARŠAVA - Pražská Slavia sa na jeseň predstaví napokon iba v skupine EKL. Po vypadnutí v 3. predkole Ligy majstrov nestačil český šampión v play off EL na Legiu Varšava. Doma remizoval 1:1, v odvete v Poľsku prehral 1:2, keď hral už od 3. minúty bez vylúčeného Tomáša Holeša.

Napriek oslabeniu sa pred odchodom do šatní ujal vedenia, po prestávke však Legia otočila skóre zásluhou dvoch gólov azerbajdžanského útočníka Mahira Emreliho. V základe Slavie nastúpili aj Slováci Jakub Hromada a Ivan Schranz.

Futbalisti Glasgowa Rangers postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy. V prvom súboji play off zvíťazil škótsky zástupca na svojom trávniku nad FK Alaškert 1:0, v odvete v Jerevane uhral bezgólovú remízu.

Ekvádorský útočník Enner Valencia z Fenerbahce Istanbul sa zaskvel hetrikom do siete HJK Helsinki. Tureckému tímu pomohol vo Fínsku k výhre 5:2, pred týždňom doma uspel "Fener" 1:0 a na jeseň si zahrá v skupine EL.

2. zápasy play off EL:

FC Antverpy - Omonia Nikózia 2:0 (2:0, 1:0), 3:2 v rozstrele z 11 m
Góly: 28. Mijoši, 84. Gerkens /M. Ďuriš bol na lavičke Omonie/
/prvý zápas 2:4, postúpil FC Antverpy/

CFR Kluž - Crvena zvezda Belehrad 1:2 (1:1)
Góly: 34. Debeljuh - 5. Katai (z 11 m), 53. Pavkov, ČK: 78. Rodriguez (Kluž)
/prvý zápas 0:4, postúpila CZ Belehrad/

Legia Varšava - Slavia Praha 2:1 (0:1)
Góly: 59. a 70. Emreli - 45. Ekpai, ČK: 3. Holeš (Slavia) /za hostí J. Hromada hral do 70. min a I. Schranz do 81. min/
/prvý zápas 2:2, postúpila Legia Varšava/

Sturm Graz - NŠ Mura 2:0 (1:0)
Góly: 39. Kiteišvili, 66. Jantscher, ČK: 54. Maruško (Mura)
/prvý zápas 3:1, postúpil Sturm Graz/

Galatasaray Istanbul - Randers FC 2:1 (0:1)

/prvý zápas 0:3, postúpil Rapid Viedeň/

HJK Helsinki - Fenerbahce Istanbul 2:5 (1:2)
Góly: 27. Ro. Riski, 88. Ri. Riski - 11., 14. a 52. Valencia, 90.+2 Sanlitürk, 90.+4 Peltola (vlastný)
/prvý zápas 0:1, postúpilo Fenerbahce Istanbul/

FK Alaškert - Glasgow Rangers 0:0
ČK: 40. James (Alaškert)
/prvý zápas 0:1, postúpil Glasgow Rangers/

Viac o téme: SK Slavia Praha Legia Varšava