Slovenská légia v Liberci sa rozrastá: Záborský si prvýkrát v kariére vyskúša českú extraligu

Slovenský hokejový útočník Tomáš ZáborskýSlovenský hokejový útočník Tomáš Záborský Zdroj: TASR - Michal Svítok

LIBEREC - Slovenský hokejový útočník Tomáš Záborský si prvýkrát v kariére vyskúša českú extraligu. Na spolupráci sa dohodol s klubom Bílý Tigři Liberec, s ktorým podpísal ročnú zmluvu s opciou. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

"V Tomášovi Záborskom prichádza do tímu špičkový útočník, ktorý má veľké skúsenosti z elitných európskych súťaží a aj zo zámoria. Je to výborný strelec, ktorý počas kariéry dozrel do úlohy univerzálneho útočníka so schopnosťami viesť tím. V nedávnych sezónach patril k najlepšie bodujúcim hráčom svojho tímu a my si od neho sľubujeme zvýšenie útočného potenciálu tímu. Tomáš túži po tímovom úspechu a ja verím, že zapadne do našej organizácie a pomôže nám na ľade aj mimo neho," povedal športový manažér Patrik Augusta pre klubovú stránku.

Na súpiske libereckého tímu figurujú aj Záborského krajania obrancovia Michal Ivan a Mislav Rosandič a útočníci Dávid Gríger a Martin Faško-Rudáš.

Záborského profesionálna kariéra sa od roku 2006 odvíjala v zahraničných súťažiach. Tri sezóny pôsobil v nižších zámorských ligách, celkovo 9 ročníkov odohral v najvyšších súťažiach vo Fínsku, dve v KHL a jednu vo Švédsku. V sezóne 2020/2021 bol hráč fínskeho klubu SaiPa Lappeenranta a v 53 zápasoch získal 41 kanadských bodov za 15 gólov a 26 asistencií. V roku 2012 získal ocenenie pre najlepšieho hráča fínskej ligy.

Viac o téme: Tomáš Záborský Bily Tigri Liberec
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy