Česko sa raduje: Veľkolepá udalosť v Prahe, o prestížnu trofej zabojujú aj Slovenky

Bývalá americká tenistka Billie Jean KingováBývalá americká tenistka Billie Jean Kingová Zdroj: SITA/AP/Chuck Burton

PRAHA - Finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej sa uskutoční 1.-6. novembra v Prahe. O trofej pre víťazky bývalého Pohára federácie budú na harde v 02 aréne bojovať aj slovenské tenistky, ktoré sa v základnej skupine stretnú s USA a Španielskom. Finále sa pôvodne malo konať v apríli 2020 v Budapešti, dvakrát ho však odložili pre pandémiu koronavírusu.

V novembri 2021 sa tak uskutočnia ženské aj mužské majstrovstvá sveta v tenise. Finále Pohára Billie-Jean Kingovej sa bude konať pred vyvrcholením Davisovho pohára, ktoré je na programe 25. novembra - 5. decembra. "Je mi cťou, že Česká republika bude hostiť finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Som si istý, že ITF spolu s Českým tenisovým zväzom a ostatnými partnermi usporiadajú veľkolepú udalosť. Chcel by som poďakovať vláde Českej republiky za podporu športu všeobecne, vrátane tenisu a finále BJK Cupu v Prahe.“ citovala oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu slová Iva Kaderku, prezidenta Českého tenisového zväzu.

Zmena usporiadateľskej krajiny zároveň znamená, že bývalý hostiteľský štát Maďarsko nahradí v A-skupine Kanada, najvyššie umiestnená víťazná krajina v play-off Billie Jean King Cupu v apríli tohto roku. Kanada sa predstaví v skupine s obhajcom titulu Francúzskom a tímom Ruskej tenisovej federácie.

Viac o téme: Pohár Billie-Jean Kingovej
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy