Slováci v Tokiu: Tenista Gergely prehral v 2. kole, paralukostrelec Pavlík postúpil do osemfinále

Slovenská výprava na paralympijských hrách v Tokiu Slovenská výprava na paralympijských hrách v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Eugene Hoshiko

TOKIO - Slovenský reprezentant Marek Gergely nepostúpil na paralympijských hrách v Tokiu do osemfinále turnaja v tenise na vozíku. V sobotnom súboji 2. kola prehral s najvyššie nasadeným Šingom Kuniedom z Japonska 0:6, 1:6.

Paralukostrelec Marcel Pavlík zvíťazil v šesťnásťfinále paralympijskej súťaže v Tokiu nad Talianom Gianpaolom Cancellim celkovým skóre 142:139. Ďalej ide aj Marián Marečák, ktorý proti Britovi Johnovi Stubbsovi uspel v rozstrele.

Slovenská paraplavkyňa Tatiana Blattnerová nepostúpila z rozplávb do finále na 100 m znak na PH 2020 v Tokiu. Dosiahla čas 1:34,66 min a obsadila 12. miesto.

Viac o téme: Marcel Pavlík Marek Gergely Tatiana Blattnerová