Na zlato to bohužiaľ nestačilo! Kánová jednoznačne prehrala vo finále PH v Tokiu

Alena KánováAlena Kánová Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

TOKIO - Slovenská parastolná tenistka Alena Kánová získala na PH 2020 v Tokiu striebornú medailu. V nedeľnom finále prehrala s Číňankou Süe Ťüan 0:3 (-2, -6, -9). Štyridsaťjedenročná Kánová vybojovala pre Slovensko tretiu medailu, prvú striebornú. Paracyklista Jozef Metelka sa postaral o zlato a bronz.

Kánová nezačala dobre a v prvom sete jej súperka nedala šancu, keď Slovenska pri svojom podaní získala jediný bod. V druhom dejstve sa jej hra zlepšila a dostala sa aj do vedenia, no Číňanke sa podarilo otočiť priebeh a získať aj druhý set. Záverečná časť bola najvyrovnanejšia, Kánová viedla o dve loptičky, ale napokon sa jej nepodarilo zdramatizovať duel a musela sa uspokojiť so striebrom.

"Ušla mi hneď v prvom sete, ťažko som sa dostávala do hry. Ale dnes bola jasne lepšia. Tak, ako som v predchádzajúcich zápasoch nedala šancu súperkám ja, tak teraz ona mne. Škoda. Možno som už ani nemala takú koncentráciu ako v predchádzajúce dni. Predsa len, päť dní v tejto hale mi dalo zabrať. Ale stálo to za to," povedala Kánová pre web Slovenského paralympijského výboru.

Na svojej siedmej paralympiáde získala piatu medailu, v zbierke má zlato zo Sydney 2000, striebro z Pekingu 2008 a dva bronzy z Atén 2004 a Londýna 2012. Okrem letných hier sa zúčastnila aj na zimných, v Soči 2014 reprezentovala Slovensko v curlingu.

finále: Alena KÁNOVÁ (SR) - Süe Ťüan 0:3 (Čína) (-2, -6, -9)

Viac o téme: Alena Kánová