Slovan Bratislava vo Fortuna lige dominuje: Tentokrát si to odniesli Zlaté Moravce!

Na snímke vľavo strelec gólu Ezekiel Henty a vpravo Ibrahim Rabiu (obaja Slovan) sa tešia po strelení góluNa snímke vľavo strelec gólu Ezekiel Henty a vpravo Ibrahim Rabiu (obaja Slovan) sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/Pavel Neuabuer

BRATISLAVA - Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 6. kola Fortuna ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1. Leví podiel na triumfe mal autor hetriku Ezekiel Henty.

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (1:1)
Góly: 43., 47. a 82. Henty, 49. Čavrič - 7. Ďubek. ŽK: Kašia - Menich. Rozhodovali: Gemzický - Vorel, Košecký, 2655 divákov.

Slovan: Chovan – Hrnčár, Križan, Božikov (46. Kašia), Vojtko – Rabiu, De Kamps (87. Lichý) – Weiss ml. – Čavrič (72. Green), Henty (87. Kankava), Zmrhal (72. Dražič)

ViOn: Kira – Mondek, Tóth, Menich, Chren, Čonka – Chobot (75. Kolesár), Čögley, Bednár, Kyziridis (89. Švec) – Ďubek (80. Yilmaz)

Hosťom sa hneď v úvode podarilo dokonale zaskočiť úradujúceho šampióna, ktorý bol veľkým favoritom súboja aj z pohľadu momentálneho tabuľkového postavenia. Už v 7. minúte Čögley našiel presnou prihrávkou v šestnástke Ďubeka, ktorý dostal dostatok času i priestoru na zakončenie a strelou k žrdi prekonal Chovana. Domáci mohli okamžite odpovedať, tvrdo vypálil Čavrič, lopta síce najprv prepadla cez Kiru, ale brankár Zlatých Moraviec stihol zareagovať a skrotil ju pred bránkovou čiarou. Slovan potom mal optickú prevahu, no nevedel ju vyjadriť vyloženými príležitosťami. V 34. minúte si veľkú šancu vypracoval ViOn, opäť to bolo po spolupráci Čögleya s Ďubekom. Prvý menovaný odcentroval a autor otváracieho zásahu prudkým volejom trafil žrď. Hostia nezdvojnásobili svoj náskok a prvýkrát za to pykali v závere prvého polčasu, keď Zmrhal poslal center z ľavého krídla a Henty výstavným volejom zvnútra pokutového územia vyrovnal. Ten istý hráč mal ďalšiu možnosť ešte pred prestávkou, tentoraz jeho pokus zblokovala obrana súpera a Kira predviedol ľahký zákrok.

Po zmene strán však Zlaté Moravce inkasovali dvakrát v krátkom časovom slede. V 47. minúte dostal Slovan do vedenia Henty svojím druhým zásahom v zápase, po Weissovom centri si Kira nerozumel s brániacim hráčom a útočník "belasých" dopravil loptu do siete. O dve minúty neskôr si Čavrič naviezol loptu do šestnástky a jeho tečovaná strela zapadla za Kiru. Domáci sa vďaka "zlepeným" gólom zmocnili kontroly nad stretnutím a svoj náskok mohli zveľadiť, v dvoch veľkých šanciach sa objavil Zmrhal. Po centri a hlavičkovom priťuknutí namieril osamotený z úrovne bieleho bodu len do miest, kde stál Kira, ktorý si pripísal zákrok aj o niekoľko minút, keď Zmrhal po prihrávke Hentyho z ľavej strany opäť vystrelil len do stredu bránky. Chovan podržal domácich pri hlavičke Chobota, na opačnom konci nedotiahli Bratislavčania viaceré nebezpečné kontry, najmä strela striedajúceho Dražiča volala po góle. Samostatný únik však premenil Henty, v 82. minúte skompletizoval hetrik a stanovil konečný výsledok.

Hlasy po zápase:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Sme radi za víťazstvo, pretože sa nerodilo ľahko. Zle sme vstúpili do zápasu, urobili sme hrubú chybu pri inkasovanom góle, obaja stopéri sa zrazili ako ´barani´. Zápas sme zvrátili prekrásnym gólom Hentyho, ktorý dal hetrik, bol gólový. Prakticky z každej šance dal gól, mal ďalšie strelecké pokusy. Tak by mal vyzerať výkon jedného útočníka, pomohlo mu k tomu aj mužstvo. Cez polčas som bol úplne pokojný, hráčom som povedal, že góly prídu. Mohlo ich byť viac, ale s výsledkom 4:1 sme spokojní."

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Prišli sme sem s nejakým plánom, ktorý sme si pripravili. Vychádzal nám hlavne v prvom polčase, po prestávke sme dostali dva rýchle góly. So Slovanom je to už potom veľmi ťažké otočiť. Zopakoval sa priebeh z predchádzajúceho zápasu, ktorý sme tu hrali."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC ViOn Zlaté Moravce