HC Slovan Bratislava neúspešný aj v druhom zápase Ligy majstrov: Rozhodla prvá tretina

Hokejisti HC Slovan BratislavaHokejisti HC Slovan Bratislava Zdroj: TASR/Milan Kapusta

FRIBOURG - Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali aj vo svojom druhom zápase v F-skupine Ligy majstrov, keď na ľade švajčiarskeho klubu Fribourg-Gotterón podľahli 2:5. Slovanisti prehrávali v 14. minúte už 0:3, v druhej časti gólmi Michala Sersena a Tomáša Ziga skorigovali stav, no vyrovnať nedokázali. Po dvoch zápasoch sú bez bodu na poslednom 4. mieste skupiny.

Zverenci Róberta Dömeho nastúpia na ďalší zápas v Lige majstrov vo štvrtok 2. septembra na domácom ľade proti švédskemu tímu Leksand IF.

HC Fribourg-Gotterón - HC Slovan Bratislava 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Góly: 5. Mottet (Desharnais, Gunderson), 10. Marchon, 14. Schmid (Herren), 29. Desharnais (Mottet, Sprunger), 60. Gunderson (Sutter) - 28. Sersen (Yogan), 33. Zigo (Takáč, Gachulinec). Rozhodovali: Lemelin (USA), Hürlimann – Steenstra, Stalder (všetci Švajč.), vylúčení: 4:4 na 2. min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3052 divákov. Zmeny: 14. Gudlevskis (Slov.) namiesto Hlavaja

HC Fribourg-Gotterón: Hughes - Gunderson, Sutter, Diaz, Furrer, Kamerzin, Dufner, Marchon, Jecker - Brodin, Desharnais, Mottet - Sprunger, Bykov, DiDomenico - Herren, Walser, Schmid - Rossi, Bougro, Jörg

HC Slovan Bratislava: Hlavaj (14. Gudlevskis) - MacKenzie, Maier, Gachulinec, Golian, Štajnoch, Valach, Sersen, Beňo - Gašpar, Takáč, Jääskeläinen - Fominych, Rapuzzi, Yogan - Zigo, Kytnár, Matoušek - Urbánek, Bezák, Sukeľ

V bránke Slovana nastúpil od úvodu Samuel Hlavaj, no vydržal v nej iba 14 minút. Domáci tím v 5. minúte využil presilovku, keď Mottet využil odrazený puk a potrestal vylúčenie MacKenzieho - 1:0. Hráči Fribourgu boli v prvej tretine ofenzívne aktívnejší, súpera priestrieľali 21:6 a druhý gól pridali v 10. minúte, keď Hlavaj nestačil na teč Marchona - 2:0. O štyri minúty sa domáci dostali do prečíslenia, v ktorom Schmid prekonal Hlavaja - 3:0.

Hostia po prvej tretine dvihli hlavy, vyrovnali hru a do zápasu sa vrátili nielen herne, ale aj gólovo. V 28. minúte sa presnou strelou od modrej čiary prezentoval Sersen (3:1). Následne však fauloval Beňo, ktorého pobyt na trestnej lavici ukončil už po 12 sekundách Desharnais, ktorý zakončil efektnú kombináciu - 4:2. V 33. minúte využili presilovku aj "belasí," keď Takáčovu strieľanú prihrávku zužitkoval Zigo - 4:2.

V 42. minúte nezvýšil náskok domácich Schmid, ktorý v úniku neprekonal Gudlevskisa. Tretia časť priniesla vyrovnané dianie so snahou Slovana o kontaktný gól. Hráči Fribourgu však umne bránili, nepúšťali súperových hráčov do výhodných streleckých pozícií a vyhli sa aj oslabeniam. Hostia skúsili v závere aj hru bez brankára, no v nej Gunderson strelou z obranného pásma uzavrel na 5:2.

ďalší výsledok F-skupiny:

Leksand IF - HC Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 23. Caito, 26. Själin, 56. Lang - 1. Nestrašil, 53. Kurovský

tabuľka F-skupiny:
1. HC Fribourg-Gotterón 2 2 0 0 0 11:4  6
2. Leksand IF           2 2 0 0 0  8:5  6
3. Slovan Bratislava    2 0 0 0 2  5:10 0
4. HC Oceláři Třinec    2 0 0 0 2  4:9  0

V nedeľnom zápase hokejovej Ligy majstrov zvíťazil v A-skupine švédsky majster Växjö Lakers nad nemeckým Fischtown Pinguins Bremerhaven 5:0. O víťazstve Sparty Praha na ľade fínskeho TPS Turku 3:2 rozhodli až samostatné nájazdy.

A-skupina:
Växjö Lakers – Bremerhaven 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Góly: 2., 29. a 53. Gynge, 6. G. Gustafsson, 15. Josefsson

TPS Turku - HC Sparta Praha 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 20. Hults, 46. Steenbergen – 8. Doležal, 33. Zikmund, rozhodujúci sam. nájazd: Chlapík

E-skupina:
Eisbären Berlín - Skelleftea AIK 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)

Góly: 3. a 22. White, 25. Fiore – 23. a 60. Hugg, 25. Loibl, 46. Robertsson, 56. Sundsvik, 60. Hugg

HC Lugano - Tappara Tampere 3:6 (0:0, 0:4, 3:2)
Góly: 53. Carr, 54. Joseph, 60. Tschumi – 31. a 34. Salonen, 27. Austin, 27. Platzer, 59. Rauhala, 60. Mollanen

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Fribourg-Gottéron