Prvé slová slovenských hokejistov po postupe: Naša hra bola lepšia od zápasu k zápasu!

Slovenský hokejista Peter Cehlárik (vpravo) strieľa úvodný gólSlovenský hokejista Peter Cehlárik (vpravo) strieľa úvodný gól Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti postúpili na ZOH do Pekingu. V rozhodujúcom zápase na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave zdolali v D-skupine Bielorusko 2:1.

Hlasy (zdroj: RTVS a TASR):

Marek Hrivík, kapitán SR: "Naša hra bola lepšia od zápasu k zápasu. Ako tím vieme hrať, dokázali sme to. Opäť sa takto môžeme zísť pred olympiádou a môžeme uspieť."

Peter Cehlárik, útočník SR: "Stretli sme sa v rýchlosti, bolo ťažké sa dať dokopy za taký krátky čas. Ale boli sme pripravení od prvého zápasu. Nebolo to jednoduché, ale zvládli sme to."

Nick Bailen, obranca Bieloruska: "Bol to nielen najťažší zápas na turnaji, ale pre mňa osobne možno aj v kariére. Veľmi som túžil ísť na ZOH. Ale Slováci majú dobrý tím a my sme napriek veľkej snahe neboli úspešní."

Libor Hudáček, autor víťazného gólu: "Užívame si to. Bola super atmosféra na domácom ľade a sme radi, že sme to dotiahli do postupového konca. Bielorusi búšili, my sme hrali umne a ustrážili si to vďaka Konrádovi. Tlak počas zápasu bol veľký. Vydali sme zo seba všetko a sme radi, že to dopadlo ako to dopadlo."

konečná tabuľka kvalifikačnej D-skupiny:

1. SLOVENSKO 3 3 0 0 0 9:3 9 *

-------------------------------------

2. Bielorusko 3 1 0 0 2 6:5 3
3. Rakúsko 3 1 0 0 2 7:8 3
4. Poľsko 3 1 0 0 2 3:9 3
* postup na ZOH

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 17
Viac o téme: Bielorusko Slovensko Peter Cehlárik Marek Hrivík
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy