VIDEO Životný úspech! Fantastická Kučová zvládla úvod na US Open, v druhom kole ju čaká Halepová

Slovenská tenistka Kristína KučováSlovenská tenistka Kristína Kučová Zdroj: TASR/AP/Marta Lavandier

NEW YORK - Slovenská tenistka Kristína Kučová sa prvýkrát v kariére prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V úvodnom kole v pozícii "lucky loserky" vyradila domácu Američanku Ann Liovú 7:5, 6:1. Jej ďalšou súperkou bude nasadená dvanástka Rumunka Simona Halepová, ktorá zdolala Talianku Camilu Giorgiovú 6:4, 7:6 (3).

Kučovej vyšiel úvod stretnutia s Liovou, 67. hráčkou sveta a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:1. Američanka však otočila na 5:3 a v desiatom geme mala pri podaní Kučovej setbal. Slovenka vyrovnala na 5:5, následne získala aj ďalšie dva gemy a prvý set sa stal napokon jej korisťou. V druhom dejstve už Kučová na dvorci dominovala. Liovej odskočila na 4:1 a zápas s prehľadom dotiahla do úspešného konca. Pri premiére v hlavnej súťaži v New Yorku v roku 2016 stroskotala hneď na úvodnej prekážke.

Proti Halepovej zabojujem o každú loptičku

"Myslím si, že o celom zápase s Liovou rozhodol prvý set. Keď som za stavu 4:5 odvrátila súperkin setbal, už som sa na kurte cítila lepšie a viac-menej som dominovala. Som neskutočne šťastná, o to viac, že som dostala druhú šancu a využila som ju. US Open je moja srdcovka, v roku 2007 som v New Yorku vyhrala dvojhru junioriek. Halepová je určite moja najobľúbenejšia tenistka. Budem bojovať o každú loptičku," uviedla mladšia zo sestier Kučových.

Halepová v prvom kole excelovala

Halepová pre zranenie neštartovala na Roland Garros ani vo Wimbledone, proti Giorgiovej sa však prezentovala vo veľmi dobrom svetle. Bývalá svetová jednotka excelovala na podaní, v dôležitých momentoch si dokázala pomôcť esami. V druhom sete si síce skomplikovala situáciu a za stavu 6:5 prišla o servis, no v tajbrejku mala navrch, keď profitovala s nevynútených chýb Talianky. "Teší ma, že som prešla cez veľmi náročnú súperku. Camila vyhrala prestížny turnaj v Montreale, na prvé kolo to bol veľmi ťažký žreb," uviedla v prvom pozápasovom interview s bývalým švédskym tenistom Matsom Wilanderom.