VIDEO Doráňaný Sagan poriadne penil: Ja si ho chytím, vyj*banca!

Slovenský cyklista Peter Sagan počas 1. etapy pretekov Okolo BeneluxuSlovenský cyklista Peter Sagan počas 1. etapy pretekov Okolo Beneluxu Zdroj: Profimedia

DOKKUM – Opäť skončil na zemi. Slovenský cyklista Peter Sagan nemá za sebou ideálny návrat do súťažného kolotoča. V prvej etape 17. ročníka cyklistických pretekov Okolo Beneluxu (BinckBank Tour) mal približne 24 km pred cieľom pád a do bitky o víťazstvo sa nezapojil.

Tridsaťjedenročný Slovák patril do širšieho okruhu favoritov, ale svoj piaty triumf na BinckBank Tour nepridal. Cyklisti mali od začiatku etapy problémy s bočným vetrom, ktorý rozdelil pelotón na viacero skupín. Na nepríjemné podmienky doplatil aj žilinský rodák, no podstatne viac ho nasrdil pád, ktorý však televízne kamery nezachytili.

Po nepríjemnom incidente neskrýval sklamanie a servítku pred ústa si rozhodne nedával: "Ja si ho chytím, vyj****ca sk*****ého!" hneval sa Sagan, ktorý mal po páde roztrhnutý dres i nohavice. Napokon si sadol späť na bicykel a etapu dokončil.

Pre trojnásobného majstra sveta to bol prvý štart od Tour de France, z ktorej odstúpil pre zhoršujúce sa zranenie kolena, ktoré utrpel po páde v závere 3. etapy po kolízii s austrálskym šprintérom Calebom Ewanom.

Na zemi skončil aj v prvej etape na Okolo Beneluxu, ale podľa slov športového riaditeľa Bory Jána Valacha nejde o nič vážne a na podujatí by mal pokračovať. "Nešťastný štart do pretekov Okolo Beneluxu, ale aj to je súčasť pretekania. Mal som pád v jednoduchej časti prvej etapy. Teším sa na ďalšie," uviedol Sagan na sociálnej sieti.

Úvodnú etapu ovládol Belgičan Tim Merlier z tímu Alpecin-Fenix.

Peter Sagan prišiel do cieľa na 109. priečke s mankom 2:26 min. Jeho brat Juraj preťal cieľovú pásku na 125. pozícii so stratou 5:47 min. Najlepšie zo Slovákov sa umiestnil ďalší jazdec tímu Bora-Hansgrohe Erik Baška na 53. mieste s odstupom 57 sekúnd.

Viac o téme: Peter Sagan Juraj Sagan Erik Baška Ján Valach Bora-Hansgrohe Okolo Beneluxu
  • Zdroj: Športky