Ligu majstrov už pandémia neohrozí: Zápasy sa odohrajú, UEFA predstavila núdzový plán

Na snímke vystavená trofej pred žrebovaním skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 26. augusta 2021 v Istanbule.Na snímke vystavená trofej pred žrebovaním skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 26. augusta 2021 v Istanbule. Zdroj: TASR/AP/Emrah Gurel

NYON - Európska futbalová únia (UEFA) schválila pravidlá pre prípad núdze, ak by ďalšia vlna pandémie koronavírusu znemožnila odohrať zápasy Ligy majstrov v pôvodných termínoch. Podľa neho sa stretnutia základných skupín musia odohrať najneskôr 31. decembra.

Termín záverečného kola je pritom na programe 7. a 8. decembra. V uplynulom ročníku sa v prípade odloženia jesenného zápasu mohlo dohrávať ešte aj 28. januára nasledujúceho roku.

Núdzový plán vychádza z podobného prijatého pred uplynulou sezónou. Zodpovednosť za konanie duelu nesie domáci tím. Obe mužstvá musia mať k dispozícii minimálne 13 hráčov zo súpisky vrátane brankára. Novinkou je povinnosť pre kluby dopraviť sa na miesto konania zápasu chartrovým letom, alebo súkromným autobusom. Správu priniesla DPA.

Viac o téme: UEFA
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy