VIDEO Sagan najrýchlejší v dojazde balíka: Tretiu etapu Benelux Tour vyhral Van der Hoorn

Peter Sagan prichádza do cieľa etapy Okolo BeneluxuPeter Sagan prichádza do cieľa etapy Okolo Beneluxu Zdroj: Profimedia

HOOGERHEIDE - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe finišoval šiesty v 3. etape Benelux Tour. Z triumfu sa po úniku tešil Holanďan Taco van der Hoorn. Jazdec stajne Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux zvládol 168,3 km dlhú trať z Essenu do Hoogerheide v čase 3:40:23 h. Druhý skončil Dán Mathias Norsgaard (Movistar) a tretiu priečku obsadil Austrálčan Luke Durbridge (BikeExchange).

Van der Hoorn bol od úvodu etapy v päťčlennom úniku, ktorý doviedol svoj pokus až do úspešného konca. Štyri sekundy za Holanďanom prišiel do cieľa aj pelotón, v hromadnom dojazde balíka bol najrýchlejší Sagan. Jeho brat Juraj obsadil 94. miesto s mankom 42 sekúnd, Erik Baška skončil na 140. priečke (+3:44 min).

Na čele celkového poradia sa udržal Švajčiar Stefan Bissegger (EF Education-Nippo), ktorý vedie o 19 sekúnd pred Dánom Kasperom Asgreenom (Deceuninck-QuickStep). Tretí Stefan Küng zo Švajčiarska (Groupama-FDJ) stráca o sekundu viac.

Okolo Beneluxu (BinckBank Tour) - 3. etapa (Essen - Hoogerheide, 168,3 km):
1. Taco van der Hoorn (Hol./Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) 3:40:23 h, 2. Mathias Norsgaard (Dán./Movistar), 3. Luke Durbridge (Aus./BikeExchange), 4. Samuele Battistella (Tal./Astana-Premier), 5. Thimo Willems (Belg./Sport Vlaanderen-Baloise) všetci rovnaký čas, 6. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +3 s

celkové poradie: 1. Stefan Bissegger (Švajč./EF Education-Nippo) 7:24:54 h, 2. Kasper Asgreen (Dán./Deceuninck-QuickStep) +19 s, 3. Stefan Küng (Švajč./Groupama-FDJ) +20, ...

Viac o téme: Peter Sagan Benelux Tour Aco van der Hoorn