Zahodené šance mrzia aj Tarkoviča: Rozhodovať sa bude v posledných zápasoch

Slovenský tréner Štefan TarkovičSlovenský tréner Štefan Tarkovič Zdroj: TASR/AP/Darko Bandic

ĽUBĽANA - Slovenskí futbalisti remizovali vo včerajšom zápase kvalifikácie MS 2022 v Slovinsku 1:1. Hlavného trénera Štefana Tarkoviča po zápase mrzeli najmä nepremenné šance. Hráčov však aj napriek tomu pochválil a vyzdvihol tímovú prácu.

Hlas po zápase /zdroj: RTVS/:
Štefan Tarkovič, tréner SR: "Chceli sme zlomiť čiernu sériu, ktorú Slovensko má vo vzájomných zápasoch proti Slovinsku. Hráči pre to urobili maximum. Vedeli sme, že Slovinci sú silní a aktívni na lopte a prvý polčas to aj potvrdil. Bohužiaľ, nám sa nepodarilo streliť Schranzom gól na 2:0. Bol to zlomový moment zápasu, pretože následne Slovinci vyrovnali. Druhý polčas bol z našej strany lepší, dostali sme sa do šancí. Kucka nastrelil brvno, bola tam aj veľká príležitosť po hlavičke Škriniara, v závere zas strela Maka. Z toľkých šancí sme mali premeniť viac ako jednu, boli by sme radšej. V skupine je veľa vyrovnaných mužstiev, môže sa rozhodovať až v posledných zápasoch."

Viac o téme: Slovensko Slovinsko Štefan Tarkovič
  • Zdroj: TASR, Športky