Mohol som skončiť na vozíku, čertil sa zranený Jágr: Mrzí ma, že hráči k sebe nemajú úctu

Jaromír Jágr v drese KladnaJaromír Jágr v drese Kladna Zdroj: Profimedia

KLADNO - Legendárny útočník Jaromír Jágr má po utorňajšom prípravnom zápase na ľade Slavie, v ktorom ho dvaja domáci hokejisti narazili zozadu na mantinel, problémy s ramenom a hlavou. Hrajúci majiteľ Rytierov dnes v rozhovore s novinármi pripustil, že kvôli tomu možno nestihne štart novej sezóny extraligy. Kladno čaká úvodný zápas v piatok 10. septembra s Vítkovicami.

Jágr odstúpil z utorňajšieho stretnutia po tom, čo ho v tretej tretine atakovali pri mantineli David Šteiner a Jindřich Barák. "Nie som na tom dobre. Sú to dve veci - hlava a rameno. Neviem, či stihnem začiatok (extraligy). Zatiaľ to nevyzerá, ale všetko sa môže ešte zmeniť. Dnes idem navštíviť profesora Pavla Kolářa, od toho sa nejako odrazím," uviedol štyridsaťdeväťročný hráč na otázku ohľadom svojho zdravotného stavu. "S čím mám väčší problém? Skôr s ramenom," povedal Jágr.

Na zákrok sa díval zo záznamu a bolo zrejmé, že aj po dvoch dňoch je z neho rozladený. "Samozrejme som to videl. Mal som súboj jeden na jedného a druhý hráč ma zozadu strčil. Bol som tak blízko mantinelu, že už som si pred seba ani nestihol dať ruky. Mal som šťastie, že som uhol hlavou. Keby som s ňou neuhol, možno by som teraz bol na vozíku... Takto to odnieslo rameno," vyhlásil Jágr.

Hokejisti Kladna zostupujú z Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Raz to môže dopadnúť naozaj zle

"Mrzí ma, že hráči k sebe v hokeji nemajú úctu. Hokej je samozrejme tvrdá hra a malo by to tak aj zostať, pretože o to je populárnejší a zábavnejší pre divákov. Na druhú stranu si ale hráči musia uvedomiť, že môže dôjsť k nebezpečným situáciám, ako sa to teraz stalo mne. Keď je hráč čelom k mantinelu a kúsok od neho, nemôžeš doňho zozadu takto strčiť. To je hrozne nebezpečné," uviedol olympijský víťaz z Nagana.

"Keď som bol mladý, zažil som aj smrť Luďka Čajku v Zlíne. Zmenili sa kvôli tomu pravidlá a dopadlo to úplne rovnako. Tých nebezpečných situácií v hokeji je veľa a hráči si to ani neuvedomujú. Je to hrozne ťažké - na jednu stranu niekoho brániť , ale na druhú stranu, keď hráč ide takto k mantinelu, proste do neho nemôžeš strčiť. To sú také nepísané pravidlá, pretože to raz môže naozaj zle dopadnúť. A je úplne jedno, že teraz som to bol práve ja, o tom to nie je. Tieto situácie sa stávajú, ale mali by sa stávať čo najmenej," dodal Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy