Švédsko zdolalo Španielsko a osamostatnilo sa na čele tabuľky: Už nemáme žiadny priestor na zaváhanie

Aymeric Laporte a Emil Forsberg v súbojiAymeric Laporte a Emil Forsberg v súboji Zdroj: SITA/AP/Claudio Bresciani

ŠTOKHOLM - Futbalisti Švédska sú aj po troch dueloch kvalifikácie MS 2022 stopercentní. Vo štvrtok zdolali v Štokholme favorita B-skupiny Španielsko 2:1 a pred svojím súperom majú na čele tabuľky dvojbodový náskok.

"Úprimne povedané, sme o dosť lepší, ako si sami o sebe myslíme. Tento zápas sme mohli vyhrať ešte vyšším rozdielom. Som pyšný, máme momentálne naozaj kvalitný tím," vyhlásil po stretnutí švédsky krídelník z turínskeho Juventusu Dejan Kuluševski, ktorý asistoval pri víťaznom zásahu Viktora Claessona v 57. minúte.

Španieli síce začali nádejne a už v 5. minúte okorenil svoj debut v národnom tíme stredopoliar Valencie Carlos Soler. Domáci však odpovedali prakticky okamžite, keď Alexander Isak presnou strelou k ľavej žrdi z hranice šestnástky zmazal po 63 sekundách náskok súpera. Po rohovom kope a sérii prihrávok potom po prestávke rozhodol o cennom triumfe Claesson, ktorý sa zvnútra šestnástky presadil strelou k bližšej žrdi.

Hráči Španielska oslavujú gól Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Claudio Bresciani

Pre Španielov to bola už druhá bodová strata v štyroch dueloch, v úvode kvalifikácie remizovali doma s Gréckom. "Už nemáme žiadny priestor na ďalšie zaváhanie," zdôraznil obranca Jordi Alba, ktorého tím prehral v riadnom čase prvýkrát od októbra 2020. "Musíme sa zlepšiť. Stále sa hrá o veľa bodov, čakajú nás náročné zápasy a my ich musíme zvládnuť. Dnes sme si však nezaslúžili prehrať."

Švédi sa so Španielskom stretli aj v rámci základnej skupiny tohtoročného európskeho šampionátu, v súboji v Seville sa vtedy zrodila bezgólová remíza a "tri korunky" sa dostali do osemfinále aj vďaka tesnému triumfu 1:0 v Petrohrade nad Slovenskom. Teraz to majú dobre rozohraté na priamy postup na MS do Kataru, ktorý si zaistí iba víťaz skupiny. Na druhý tím skupiny čaká baráž.
Na Španielov najbližšie čaká v nedeľu domáci súboj s Gruzínskom, Švédi sa po víkendovom prípravnom stretnutí s Uzbekistanom predstavia na budúci týždeň v Grécku.