Slováci nenašli recept na olympijských víťazov: V prvom vystúpení na ME sme nezískali ani set

Na snímke Slováci zľava Peter Michalovič, Matej Paták, Šimon Krajčovič, Marián Vitko a tréner Andrej Kravárik v zápase B -skupiny na ME vo volejbale mužov Nemecko - SlovenskoNa snímke Slováci zľava Peter Michalovič, Matej Paták, Šimon Krajčovič, Marián Vitko a tréner Andrej Kravárik v zápase B -skupiny na ME vo volejbale mužov Nemecko - Slovensko Zdroj: TASR - Martin Baumann

TALLIN - Slovenskí volejbalisti prehrali vo svojom prvom vystúpení na ME v estónskom Talline. V piatkovom zápase C-skupiny nestačili na olympijských víťazov z Francúzska 0:3.

V prvom sete získali prvý bod Slováci, Francúzi sa neskôr dostali do vedenia 10:5. V koncovke za stavu 24:20 odvrátili Slováci dva setbaly, Francúzi premenili až tretí.

V druhom sete slovenskí reprezentanti viedli už 7:3, no ich súperi otočili skóre, neskôr sa ujali vedenia 11:9. Vďaka Patákovi bolo potom vyrovnané na 14:14, koncovku však opäť lepšie zvládol favorit.

Aj v treťom sete držali Slováci držali krok so svojim súperom. Hoci na začiatku prehrávali, neskôr bol stav nerozhodný 16:16. Potom Francúzi odskočili na rozdiel štyroch bodov a napokon získali set v pomere 25:19.

C-skupina
Francúzsko - Slovensko 3:0 (22, 20, 19)
Rozhodovali: Asipčik (Biel.) a Ovuka (Ukr.)

hlasy po zápase:
Marek Kardoš tréner SR: "Najväčší rozdiel bol v detailoch. Ale hrali sme dobre v obrane, to je fajn. Celkovo sme hrali s favoritom vyrovnanú partiu. Bolo vidieť, že sú zohratejší ako my. Treba uznať, že sme prehrali so súperom, ktorý bude hrať o medaily. My musíme ísť ďalej."

Peter Michalovič, hráč SR: "Myslím, si, že sa nemusíme hanbiť., aj keď sme mali horšie pasáže, kedy sme mali hrať riskantnejšie. Dúfam, že sa zajtra takýmto chybám vyhneme."

Šimon Krajčovič, hráč SR: "Podali sme dobrý výkon, boli sme dôstojný súper. Oni si to uhrali v koncovke. Museli hrať na sto percent, aby nás zdolali, nemohli si dovoliť poľaviť. Francúzi hrali lepšie v obrane."

Viac o téme: Slovensko Francúzsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy