VIDEO Rusi po výhre nad Cyprom na čele našej skupiny, Ukrajina remizovala s Francúzskom

Radosť futbalistov Ruska Radosť futbalistov Ruska Zdroj: SITA/AP/Philippos Christou

NIKÓZIA - Futbalisti Ruska zvíťazili v sobotnom zápase kvalifikácie MS 2022 v Nikózii nad domácim Cyprom 2:0 a s desiatimi bodmi sa osamostatnili na čele neúplnej tabuľky "slovenskej" H-skupiny. Hostí posadil na koňa v 6. minúte Aleksander Jerochin, triumf "zbornej" spečatil krátko po zmene striedajúci Rifat Žemaletdinov.

Francúzski futbalisti remizovali na pôde Ukrajiny 1:1 v D-skupine kvalifikácie MS 2022. Na gól Mykolu Šaparenka odpovedal krátko po zmene strán Anthony Martial. "Les Bleus" sú s 9 bodmi na čele tabuľky, druhé je päťbodové Fínsko. Ukrajina po piatej remíze za sebou zaostáva za Suomi vinou horšieho skóre, odohrala však o dva zápasy viac.

Paul Pogba v súboji Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Efrem Lukatsky

Slovinci si výsledkovo napravili chuť po troch zápasoch bez plného bodového zisku. V Ľubľani proti Malte sa však herne trápili, 177. tím rebríčka FIFA zdolali najtesnejšie 1:0 vďaka gólu stredopoliara Sandiho Lovriča z jedenástky v závere prvého polčasu. V 88. minúte si postavil loptu na biely bod jeho spoluhráč Andraž Šporar, no brankára Malty slabou strelou neprekonal.

Srbsko potiahol za výhrou 4:1 nad Luxemburskom autor dvoch gólov Aleksandar Mitrovič. Jeho tím má na konte 10 bodov rovnako ako Portugalsko, ktoré je s horším skóre druhé.  V G-skupine Holandsko potvrdilo rolu favorita, Čiernu Horu zdolalo 4:0. V drese "Oranjes" sa dvakrát zapísal do streleckej listiny Memphis Depay, raz Georginio Wijnaldum a Cody Gakpo. Holanďania sú druhí o bod za Tureckom, ktoré triumfovalo na pôde Gibraltáru 3:0.

Memphis Depay oslavuje gól Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

Dáni si po piatich zápasoch držia stopercentnú bilanciu, na Faerských ostrovoch vyhrali 1:0 a s 15 bodmi sú suverénni lídri F-skupiny. Majú päťbodový náskok pred Izraelom, ktorý si poradil s Rakúskom 5:2.

kvalifikácia MS 2022
A-skupina:
Srbsko - Luxembursko 4:1 (2:0)
Góly: 22. a 35. Mitrovič, 82. Chanot (vl.), 90.+6 Milenkovič - 77. Thill, ČK: 90.+5 Rodrigues (Lux.)

Izrael - Rakúsko 5:2 (3:1)
Góly: 33. a 90.+1 Zahavi, 5. Solomon, 20. Dabbur, 59. Weissman - 42. Baumgartner, 55. Arnautovič

Faerské ostrovy - Dánsko 0:1 (0:0)
Gól: 85. Wind, ČK: 84. Joensen (Faer. ost.)

Cyprus - Rusko 0:2 (0:1)
Góly: 6. Jerochin, 55. Žemaletdinov. ŽK: Artymatas, Katelaris - Smolov, Jerochin, Žemaletdinov, rozhodoval: Hernandez (Šp.)

Cyprus: Michail - Panagiotou (61. Avraam), Katelaris, Karo - Psaltis (77. Zachariou), Kastanos, Artymatas (72. Kyriakou), Ioannou - Pittas (61. Tzionis), Papoulis (72. Ilia), Loizou
Rusko: Guilherme - Karavajev, Divejev, Džikija, Samošnikov - Jerochin, Barinov, Golovin (67. Kuzjajev) - Mirančuk (64. Bakajev), Smolov (75. Ťukavin), Čeryšev (46. Žemaletdinov)

Slovinsko - Malta 1:0 (1:0)
Gól: 45. Lovrič (z 11 m), ŽK: Kurtič - Pepe, Satariano, Montebello, Muscat, rozhodoval: Treimanis (Lot.)

Slovinsko: Oblak - Stojanovič, Bijol, Mevlja, Balkovec - Čerin, Kurtič - Mlakar (61. Zajc), Lovrič (70. Gorenc-Stankovič), Bohar (61. Crnigoj) - Šeško (70. Šporar)
Malta: Bonello - Shaw, Pepe, Muscat - Attard, Caruana (79. Pisani), Teuma, Corbolan (46. Camenzuli) - J. Mbong (73. Gambin), Satariano (58. Montebello), Dimech (58. P. Mbong)

Viac o téme: Rusko Slovinsko Malta Cyprus