Úradujúci majstri sveta opäť len remizovali: Deschamps nevidí dôvod na paniku

Paul Pogba v súboji Paul Pogba v súboji Zdroj: SITA/AP/Efrem Lukatsky

PARÍŽ - Úradujúci majstri sveta Francúzi v kvalifikácii MS 2022 opäť len remizovali. Na Ukrajine hrali v sobotu 1:1 a tabuľku D-skupiny vedú s deviatimi bodmi, no Fínsko za nimi zaostáva iba o štyri disponuje dvoma zápasmi k dobru. Vzájomný súboj prvých dvoch mužstiev sa uskutoční v utorok v Lyone.

Ešte väčším "špecialistom" na remízy je Ukrajina, ktorá si podelila body vo všetkých piatich doterajších kolách. Rovnakým výsledkom odštartovala kvalifikáciu na pôde Francúzska a rezultát 1:1 uhrala s favorizovaným súperom aj doma. V závere prvého polčasu otvoril skóre Mykola Šaparenko, za hostí krátko po zmene strán vyrovnal Anthony Martial, ktorý dal prvý gól v najcennejšom drese za päť rokov.

"Možno nie sme v lepšej situácii, ako sme boli pred zápasom, ale nie sme ani v horšej. Získali sme ďalší bod, aj keď naším cieľom bolo, samozrejme, získať všetky tri," povedal francúzsky tréner Didier Deschamps pre stanicu M6. Aj Fínsko odštartovalo kvalifikáciu dvoma remízami, v Helsinkách zdolalo Kazachstan 1:0 zásluhou rozhodujúceho zásahu Joela Pohjanpala v 60. minúte.

Holandsko s vysokou výhrou

Po predchádzajúcej remíze 1:1 v Nórsku si chuť v G-skupine napravilo Holandsko, ktoré doma triumfovalo nad Čiernou Horou vysoko 4:0. Úvodnými dvoma gólmi určil smerovanie stretnutia útočník Memphis Depay, ktorému sa v novom ročníku darí na klubovej úrovni v FC Barcelona i v národnom tíme. Tretí zásah pridal kapitán Georginio Wijnaldum a skóre uzavrel Cody Gakpo. "Po prvom strelenom góle sme hrali oveľa uvoľnenejšie. Hrali sme veľmi pekný futbal a Memphis predviedol výnimočný výkon, bez akýchkoľvek pochýb bol mužom zápasu," uviedol holandský kouč Louis van Gaal. Tabuľku vedie Turecko, ktoré zvíťazilo na pôde Gibraltáru 3:0, pred dvojicou najbližších prenasledovateľov Holandsko, Nórsko má náskok jedného bodu.

Viac o téme: Francúzsko Ukrajina Fínsko Didier Deschamps