VIDEO Šok na Vuelte! Tretí muž poradia to jednoducho vzdal: Manažér mu mal vulgárne nadávať

Kolumbijský cyklista Miguel Ángel LópezKolumbijský cyklista Miguel Ángel López Zdroj: profimedia

SANTIAGO DE COMPOSTELA - Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López sa dnes ospravedlnil za to, že na Vuelte vzdal v závere sobotňajšej 20. etapy. Jazdec tímu Movistar, ktorý vyhral štvrtkovú 18. etapu a do predposledného dejstva závodu vstupoval ako tretí muž priebežného poradia, zliezol z bicykla potom, čo nedokázal zachytiť útok hlavných rivalov a prišiel o nádej na stupne víťazov v celkovom poradí.

Viditeľne frustrovaný López zostal v čase útoku súperov za krajanom Eganom Bernalom, ktorý ale na nástup nedokázal reagovať a už nestihli zachytiť skupinku. V záverečnom stúpaní sa mu potom rýchlo vzďaľovalo duo z tímu Bahrajn Victorius Jack Haig a Gino Mäder aj Adam Yates z Ineosu. Tí všetci ho v celkovom poradí predstihli.

López potom 20 km pred cieľom boj vzdal a k videniu boli bizarné scény, ako sa ho pri tímovom vozidle šéf tímu Patxi Vila a jeden z tímových kolegov snažil donútiť k návratu na bicykel.

"Chcel by som sa ospravedlniť tímovým kolegom. Boli sme už len malá skupinka, na Vuelte nás zostalo len päť, len traja mali za úlohu pracovať pre tím a všetci do toho dali svoje srdce, odviedli 100 percent," uviedol dvadsaťsedemročný López vo vyhlásení na Twitteri stajne. "Rozhodol som sa skončiť s bojom v už prehratej bitke. Teraz by som len chcel povedať fanúšikom, sponzorom a usporiadateľom Vuelty: Je mi ľúto, čo sa stalo," dodal.

Podľa zákulisných informácií Lópeza zlomilo, že sa nenašiel nik, kto by mu pomohol so stíhacou jazdou. Poslednou kvapkou údajne bol konflikt s manažérom tímu Eusébiom Unzuéom, ktorý mal na Kolumbijčana vulgárne kričať z sprievodného vozidla.

Viac o téme: Miguel Ángel López La Vuelta
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá