Saganov rival nemá formu a nepôjde na MS: Moje telo bojuje, môže to byť vakcína, priznal

Greg Van Avermaet počas 20. etapy Tour de FranceGreg Van Avermaet počas 20. etapy Tour de France Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

BRATISLAVA - O čom sa donedávna len špekulovalo, teraz potvrdil reprezentačný tréner Sven Vanthorenhout. Hviezdny cyklista Greg Van Avermaet sa nevošiel do belgickej nominácie na domáce majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike.

"Museli sme urobiť ťažké rozhodnutia a sklamal som viac pretekárov, ako som vybral. Mohol som si vybrať druhý tím, ktorý by bol dobrý: Naesen, Van Avermaet, Gilbert... Nikdy som si nemyslel, že budem musieť týchto jazdcov sklamať," uviedol Vanthorenhout.

V belgickej nominácii pre preteky s hromadným štartom nájdeme len zvučné mená. Wout van Aert, Remco Evenepoel, Tiesj Benoot, Victor Campenaerts, Tim Declercq, Yves Lampaert, Jasper Stuyven a Dylan Teuns. Do boja s chronometrom sa vydajú Van Aert a Evenepoel.

Víťaz dvoch etáp na Tour de France sa však na flámskych cestách, ktoré budú hostiť 95. ročník MS, nepredstaví. Olympijský víťaz z Ria de Janeiro tak vynechá prvý svetový šampionát od začiatku svojej profesionálnej kariéry. Jeho najvyznanejším výsledkom bolo piate miesto, ktoré obsadil v rokoch 2010 a 2014. Vlani finišoval na 21. priečke.

Belgický cyklista tímu BMC Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR

Bojujem s neznámym nepriateľom

Jeden z najväčších rivalov nášho Petra Sagana sa počas pretekov Okolo Beneluxu nechal počuť, že jednou z možných príčin jeho slabšej formy v tejto sezóne je aj vakcína proti ochoreniu Covid-19. "Moje telo bojuje s neznámym nepriateľom. Môže to byť vakcína," priznal tridsaťšesťročný cyklista.

Rodák z Lokerenu sa o svojom probléme rozrozprával po 11 kilometrov dlhej časovke, v ktorej skončil až na 104. mieste a stratil minútu a pol na víťazného Steffana Bisseggera. "Bežne som v časovke, ako je táto, v najlepšej dvadsiatke," čertil sa víťaz Paríž-Roubaix zo sezóny 2017.

"Výsledky krvných testov vôbec nie sú dobré. Spím dobre, trénuje sa mi dobre, cítim sa dobre, ale chýbajú mi tri percentá výkonu. S mojim imunitným systémom niečo nie je v poriadku. Domnievam sa, že prebehol malý výskum ohľadne vplyvu vakcín na telá profesionálnych športovcov. V najbližších dňoch pôjdem za doktorom a ak mi povie, že si mám dať prestávku, tak to spravím," povedal Van Avermaet počas BinckBank Tour.

Viac o téme: Greg Van Avermaet Jasper Stuyven Tiesj Benoot Yves Lampaert Dylan Teuns Victor Campenaerts Remco Evenepoel Wout van Aert Tim Declercq
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky