VIDEO Benčičová žiari aj na US Open: Švajčiarka so slovenskými koreňmi je už v štvrťfinále

Belinda Benčičová a jej víťazné oslavyBelinda Benčičová a jej víťazné oslavy Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

NEW YORK - Švajčiarska tenistka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová sa prebojovala do štvrťfinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V osemfinále vyradila ako nasadená jedenástka sedmičku "pavúka" Poľku Igu Swiatekovú 7:6 (12), 6:3. V dueli o postup do semifinále nastúpi proti Britke Emme Raducanuovej, ktorá zdolala domácu Američanku Shelby Rogersovú hladko 6:2. 6:1.

Benčičovej vyšiel úvod zápasu so Swiatekovou, keď hneď v úvodnom geme prelomila podanie vlaňajšej šampiónky Roland Garros a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0. Za stavu 5:4 išla podávať na víťazstvo v sete, no po dvojchybe prišla o servis a rozhodnutie padlo až v tajbrejku. Ten priniesol veľkú drámu. Benčičová prehrávala 2:5, no otočila nepriaznivý vývoj a v koncovke napokon slávila úspech. Prvý set trval 84 minút. V druhom dejstve Švajčiarka rýchlo odskočila Poľke na 4:1 a zabezpečila si postup medzi elitnú osmičku.

"V prvom sete to bolo veľmi vyrovnané, tajbrejk je aj o šťastí. V druhom dejstve som sa už cítila uvoľnene. Ďakujem fanúšikom za podporu, atmosféra bola výborná. Som rada, že som súperke odplatila hladkú finálovú prehru z finále turnaja WTA v Adelaide a že som to zvládla v dvoch setoch. V ženskom tenise je každý zápas iný, v uplynulých mesiacoch som veľmi zlepšila svoju hru," uviedla v prvom pozápasovom rozhovore olympijská víťazka vo dvojhre z OH 2020 v Tokiu.

Belinda Benčičová a jej Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

Ďalej ide aj Plíšková

Do štvrťfinále sa prebojovala aj štvrtá nasadená Češka Karolína Plíšková, ktorá zdolala štrnástku pavúka Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú 7:5, 6:4. V boji o postup do semifinále sa stretne s Grékyňou Mariou Sakkariovou.

Tá otočila nepriaznivý priebeh proti šiestej nasadenej Kanaďanke Biance Andreescuovej a za 3:30 h zvíťazila 6:7 (2), 7:6 (6), 6:3. Ak by sa jej podarilo prejsť cez Plíškovú, vyrovnala by vlastné grandslamové maximum, ktoré dosiahla v tomto roku postupom do semifinále Roland Garros.