Fiasko pre americký tenis: Toto sa stalo prvýkrát v histórii US Open

Americký tenista Jenson BrooksbyAmerický tenista Jenson Brooksby Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Prvýkrát v histórii tenisového US Open sa do štvrťfinále dvojhier nedostal žiadny americký hráč ani hráčka. Ako posledný z domácich zástupcov opustil súťaž Jenson Brooksby, držiteľ divokej karty prehral v osemfinále so svetovou jednotkou Srbom Novakom Djokovičom. Vo štvrtom kole boli traja americkí tenisti a v ženskej dvojhre Shelby Rogersová, ani jeden z nich však neuspel.

"V prvej stovke je nás štrnásť alebo pätnásť, takže celkom dosť. Ale nemáme tam žiadnych bombardérov," uviedol dvadsiaty druhý nasadený Reilly Opelka, ktorého vyradil v pondelok Juhoafričan Lloyd Harris.

"Myslím, že taká dominantná éra ako za Samprasa a Agassiho už sa opakovať nebude. To je rarita pre každú krajinu. Je to frustrujúce. Keď sa pozriete na USA, v prvej stovke máte toľko chalanov, ale nikto sa nedostane ani do finále grandslamu. Mám však pocit, že u niektorých je to len otázkou času," vyhlásil Opelka.

Posledným mužským americkým víťazom grandslamového turnaja je Andy Roddick, ktorý roku 2003 vyhral US Open. Celkom na newyorskom turnaji od roku 1881 vybojovali americkí zástupcovia 85 titulov v mužskej dvojhre a 92 medzi ženami.

Ako doteraz posledná triumfovala v roku 2017 Sloane Stephensová, ktorá tento rok vypadla v treťom kole. Pri neúčasti držiteľky 23 grandslamových titulov Sereny Williamsovej a minuloročnej víťazky Australian Open Sofie Keninovej došla najďalej Shelby Rogersová, ktorá dokonca vyradila prvú hráčku sveta Austrálčanku Ashleigh Bartyovú, ale následne prehrala v osemfinále s osemnásťročnou britskou senzáciou turnaja Emmou Raducanuovou.

Viac o téme: Novak Djokovič Andy Roddick Sloane Stephensová Shelby Rogersová Ashleigh Bartyová Sofia Keninová Reilly Opelka Lloyd Harris Emma Raducanuová Jenson Brooksby
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy