VIDEO Slovensko nastúpi v plnej sile: Proti Čile s Gombosom, Molčanom i Poláškom

Na snímke nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Tibor Tóth počas nominačnej tlačovej konferencie k stretnutiu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára proti ČileNa snímke nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Tibor Tóth počas nominačnej tlačovej konferencie k stretnutiu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Čile Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Kvinteto slovenských tenistov Norbert Gombos, Alex Molčan, Lukáš Klein, Filip Polášek, Igor Zelenay figuruje v nominácii na duel 1. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Čile. Hrať sa bude 17.-18. septembra na tvrdom povrchu GreenSet Comfort v bratislavskom NTC. Víťaz zápasu postúpi do kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj.

Čiľania pricestujú na Slovensko aj s devätnástym hráčom svetového rebríčka ATP Cristianom Garinom. Okrem neho sú vo výbere juhoamerického tímu Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera, Nicolas Jarry a Matias Soto. Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 17.30 h.

V sobotu od 15.30 sú na programe štvorhra a záverečné single. Hlavným rozhodcom bude Švajčiar Andreas Egli, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Grékyňa Eva Asderakiová-Mooreová a Brit Robert Balmforth.

 

 

Kapitán slovenského tímu Tibor Tóth zažije proti Čile premiéru v tejto funkcii. Nový šéf daviscupovej lavičky už má predstavu o tom, kto by mohol nastúpiť v úvodných dvojhrách a vo štvorhre. "Alex Molčan urobil v tomto roku obrovský progres, čo potvrdil postupom do 3. kola US Open. Podáva dlhodobo kvalitné výkony. Z našich singlistov má najlepšiu formu. Noro Gombos mal lepšie výsledky na antuke ako na harde, no v hale sa mu darí," zdôraznil Tóth.

Polášek sa teší na návrat

Polášek vlani po zápase s Českom oznámil koniec daviscupovej kariéry, Tóth ho však presvedčil, aby sa vrátil do tímu. "S Filipom sme sa dlho rozprávali, vyjasnili sme si veľa vecí. Už pred olympiádou v Tokiu potvrdil, že proti Čile nastúpi, na zápas sa teší. Zavážilo aj to, že pre hráčov sa dohodli podmienky, ktoré sú akceptovateľné. Filip mal nešťastný rozchod s Ivanom Dodigom, no postupne sa zohráva s novým parťákom Johnom Peersom a na US Open postúpili už do štvrťfinále, čo je prísľub."

Zápas Slovenska s Čile budú sprevádzať prísne opatrenia. "Hráči budú v bubline a nemôžu prísť do kontaktu s novinármi ani s fanúšikmi. Kapacita hľadiska môže byť zaplnená na 40 percent. Pôjdeme v režime OTP. Diváci musia predložiť certifikát o tom, že sú zaočkovaní proti Covidu-19, že prekonali toto ochorenie alebo preukázať sa platným 72-hodinovým PCR testom či 48-hodinovým antigénovým testom," uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Filip Polášek Igor Zelenay Slovensko Čile Norbert Gombos Alex Molčan Lukáš Klein Nicolás Jarry Christian Garin Alejandro Tabilo Marcelo Tomas Barrios Vera Matias Soto
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy