Hromada si v pohárovej Európe nezahrá! Pre toto ho Slavia nezaradila ani na súpisku

Jakub HromadaJakub Hromada Zdroj: Profimedia

PRAHA - Stredopoliar Slavie Jakub Hromada dostal za konflikt s rozhodcom a červenú kartu po odvete 4. predkola futbalovej Európskej ligy vo Varšave proti Legii od UEFA trest na tri zápasy. Český majster ho preto nezaradil na súpisku pre skupinovú fázu Európskej konferenčné ligy. Slavia to dnes oznámila na svojom webe.

Slovenský reprezentant Hromada bol potrestaný za neadekvátnu reakciu k rozhodcovi Arturovi Soares Diasovi v tuneli vedúcemu k šatniam po zápase, ktorý Slavia prehrala 1:2 a po domácej remíze 2:2 do skupiny Európskej ligy nepostúpila.

Portugalský arbiter Dias už po troch minútach odvetného duelu vylúčil Tomáša Holeša, ktorý sa kúsok od vápna dopustil ostrého šľapáku na stojnú nohu protihráča. Holeš dostal jednozápasový trest a zmešká úvodný zápas v Európskej konferenčnej ligy proti Unionu Berlín vo štvrtok 16. septembra na pražskom Edene. Ďalšími súpermi hráčov Slavie v skupine budú Feyenoord Rotterdam a Maccabi Haifa.

Na pohárovú súpisku sa vrátili Srdjan Plavšić a Petr Ševčík, ktorí kvôli zraneniu chýbali trénerovi Jindřichovi Trpišovskému v 4. predkole Európskej ligy. Ďalej chýbajú dlhodobo zranení David Hovorka a Lukáš Provod, na súpiske nie sú ani Mads Emil Madsen a Mick van Buren.

Naopak nechýba Lukáš Masopust, ktorý mal v posledných dňoch zdravotné problémy. Slavia na súpisku zaradila aj Ladislava Takácsa, ktorý bol na odchode z klubu, ale po prestupe Davida Zimu do FC Turín zostal.

Viac o téme: Slavia Praha Jakub Hromada
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy