VIDEO Van Gaal vyletel na prítomného reportéra: Vy o taktike nemáte poňatia, ste novinár!

Louis van GaalLouis van Gaal Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Skúsený tréner Louis Van Gaal sa vrátil na lavičku holandskej futbalovej reprezentácie, kde nahradil Franka de Boera, ktorý vo funkcii skončil po vyradení v osemfinále majstrovstiev Európy po prehre 0:2 s Českom.

Van Gaal sa vrátil k trénovaniu po piatich rokoch, keď bol odvolaný z postu manažéra Manchestru United. Holanďan je známy svojimi výrokmi a svojej povesti nezostal nič dlžný.

V nedávnom rozhovore sa ho nemenovaný reportér pýtal, či chce pri národnom tíme Oranjes presadzovať defenzívnu taktiku vo formácii 5-3-2, teda podobne ako presadzuje Thomes Tuchel v Chelsea. Samotného Van Gaala táto otázka vytočila, keďže podľa jeho názoru dokáže tím útočiť aj v tomto rozostavení.

"Netušíte o čom hovoríte, lebo ste novinár. Chcete realizovať svoju víziu, ale vo futable nemáte žiadnu víziu. Vy máte víziu pre novinárčinu, chcete priťahovať pozornosť a tak ďalej. S rozostavením 5-3-2, alebo 5-2-3 sa dá neskutočne dobre útočiť. Chelsea to ukazuje zakaždým a to s rôznymi formáciami. Skladám klobúk pred pánom Tuchelom," vzdal Van Gaal poklonu pred nemeckým koučom, ktorý po príchode do Chelsea dokázal londýnsky celok dotiahnuť do úspešného finále Ligy majstrov a rovnako do úspešného duelu o európsky Superpohár UEFA.

 

Viac o téme: Holandsko Louis van Gaal
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy