Krivošík sa vracia z Fínska: Očakávame, že si výkonmi opäť vypýta miesto v reprezentácii!

Na snímke Filip Krivošík (Slovensko)Na snímke Filip Krivošík (Slovensko) Zdroj: TASR - Michal Svítok

NITRA - Slovenský hokejový útočník Filip Krivošík si prvýkrát v kariére vyskúša najvyššiu slovenskú súťaž. Kmeňový hráč fínskeho klubu Saipa Lappeenranta zamieril na ročné hosťovanie do HK Nitra. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Odchovanec bratislavského Ružinova strávil vo Fínsku uplynulých päť sezón. V ročníku 2020/2021 odohral v najvyššej fínskej súťaži 14 zápasov, v ktorých si pripísal dva góly, dve asistencie, dve trestné minúty a dva mínusové body. O väčší počet zápasov ho obrali problémy s chrbtom. Vedenie HK Nitra sa s fínskym klubom dohodlo na Krivošíkovom hosťovaní do konca sezóny.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť príchod tohto veľmi talentovaného 22-ročného slovenského útočníka. V zmluve o hosťovaní je klauzula o možnom stiahnutí hráča späť do materského klubu v časovo obmedzenom úseku do konca kalendárneho roka. Očakávame, že po vynútenej prestávke spôsobenej zdravotnými komplikáciami sa vráti do formy z predminulej sezóny a že si svojimi výkonmi opäť vypýta miesto v reprezentácii Slovenska," povedal prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Viac o téme: HK Nitra Filip Krivošík SaiPa Lappeenranta
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook/HK Nitra
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy