VIDEO Portugalsko ukázalo, že to ide aj bez Ronalda: Azerbajdžan zdolalo rozdielom triedy

Bernardo Silva uniká futbalistom AzerbajdžanuBernardo Silva uniká futbalistom Azerbajdžanu Zdroj: SITA/AP/Aziz Karimov

BAKU - Portugalskí futbalisti zvíťazili v utorkovom dueli kvalifikácie MS 2022 nad domácim Azerbajdžanom 3:0 a s 13 bodmi poskočili na čelo A-skupiny. Hostia si vybudovali už v prvom polčase dvojgólový náskok zásluhou Bernarda Silvu a Andreho Silvu, v 75. minúte spečatil výsledok Diogo Jota.

Portugalci nastúpili v Baku bez hviezdneho Cristiana Ronalda, ktorý chýbal pre kartový trest. Už pred sobotným prípravným zápasom s Katarom (3:1) opustil reprezentačný kemp a vrátil sa do svojho staronového klubu Manchester United, v utorok absolvoval svoj prvý tréning s "červenými diablami" po návrate na Old Trafford.