V drese dánskeho majstra si zahral aj v Lige majstrov: Nitra získala šikovnú americkú posilu

Hráči HK Nitra sa tešia po góle Mareka Tvrdoňa (druhý zľava)Hráči HK Nitra sa tešia po góle Mareka Tvrdoňa (druhý zľava) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

NITRA - Novou posilou extraligového hokejového klubu HK Nitra sa stal Američan Willie Raskob. Dvadsaťšesťročný obranca pôsobil v uplynulých troch sezónach v zámorskej ECHL, v ktorej odohral 216 zápasov a pripísal si 134 bodov (26+108).

Pred dvoma rokmi prežil produktívnu sezónu v Dánsku, za majstrovský Rungsted nastúpil aj v šiestich dueloch Ligy majstrov. V minulosti hral štyri roky v univerzitnej NCAA, na konte má i jeden štart v AHL.

"Ide o veľmi šikovného a produktívneho obrancu s výborným korčuľovaním, schopného režírovať presilové hry. Rozhodli sme sa rozšíriť káder o takýto typ obrancu, nakoľko počas sezóny nebudeme môcť dlhšie obdobie počítať so Šimonom Nemcom z dôvodu prípravného kempu reprezentácie a jeho predpokladanej účasti na MS hráčov do 20 rokov v Kanade. Veríme, že Willie u nás naplno ukáže svoj veľký potenciál a nadviaže na výkony jeho severoamerických predchodcov v našom drese ako Jameson Milam, Mitch Versteeg či Kenney Morrison," uviedol pre klubový web prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Viac o téme: HK Nitra Miroslav Kováčik Willie Raskob
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy