Prestup Messiho a Ramosa ho opäť rozzúril: PSG reaguje na kritické obvinenia šéfa La Ligy!

Javier TebasJavier Tebas Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Francúzsky futbalový klub Paríž St. Germain sa ohradil voči slovám šéfa španielskej La Ligy Javiera Tebasa. Ten dlhodobo kritizuje PSG za vplyv katarských majiteľov, ktorí klubu poskytujú značné finančné prostriedky. Podľa Tebasa je vlastníkom vicemajstra Ligue 1 de facto katarský štát.

Najnovším impulzom na útok proti Parížanom bolo angažovanie Lionela Messiho, ktorý opustil Barcelonu po tom, ako si Katalánci nemohli dovoliť jeho plat. Okrem Argentínčana zamieril do francúzskej metropoly aj dlhoročný kapitán Realu Madrid Sergio Ramos.

Odvádza pozornosť od vlastných prešľapov?

Podľa generálneho sekretára PSG Victoriana Melera však Tebas odvádza pozornosť od vlastných prešľapov."Pred nejakým časom ste dali prednosť expanzii bez regulácie domácich klubov. Teraz za dôsledky obviňujete okolie, hoci francúzska liga má finančné pravidlá už viac ako 20 rokov," uviedol Melero v otvorenom liste Tebasovi.

V stanovisku poukázal aj na "neporiadok" vo finančných záležitostiach španielskych klubov. Po peripetiách s Messiho zmluvou vyplávali na povrch obrovské dlhy, ktoré zanechalo predchádzajúce vedenie "blaugranas". "Verejnosť sa dozvedela o neudržateľných dlhoch niektorých klubov a celej vašej ligy, ktoré vychádzajú zo zlého vedenia. Nehovoriac o spôsobe financovanie španielskeho futbalu, vrátane štátnych dotácií," napísal Melero na adresu La Ligy podľa agentúry AFP.

Victoriano Melero (vpravo) a Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona PSG Sergio Ramos Real Madrid CF Javier Tebas Victoriano Melero
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy