VIDEO Infarktový záver šlágra Poľska s Anglickom, zlyhanie Baleovcov a debakel od Talianska

Šarvátka medzi hráčmi Poľska a AnglickaŠarvátka medzi hráčmi Poľska a Anglicka Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

REGGIO EMILIA - Talianska futbalová reprezentácia vo štvrtok natiahla rekordnú sériu zápasov bez prehry. Zverenci Roberta Manciniho nenašli premožiteľa už v 37. stretnutí za sebou, keď v C-skupine kvalifikácie MS 2022 zdolali Litvu hladko 5:0. Taliani sú so 14 bodmi bezpečne na čele tabuľky.

Squadra Azzurra rozhodla o svojom triumfe už v prvom polčase, keď nastrieľala Litovčanom štyri góly. Dva z nich zaznamenal útočník Moise Kean.

Wales si vylámal zuby na Estónsku

Futbalisti Walesu nečakane len remizovali s Estónskom 0:0 a v skupine E sa bodovo dotiahli na druhé Česko, ktoré zohralo o zápas viac. Estónsko mohol v Cardiffe poslať do vedenia v 38. minúte Kaita, ktorého rana spoza vápna skončila na brvne. Po zmene strán sa z dvoch veľkých šancí nepresadil domáci kapitán Bale, pričom jednou opečiatkoval tyč. Wales sa 8. októbra predstaví v pražskom Edene proti domácemu Česku. Estónsko vo štvrtom kvalifikačnom zápase získalo prvý bod.

Šláger vo Varšave s infarktovým záverom

V šlágri I-skupiny vo Varšave medzi Poľskom a Anglickom mali bližšie k víťazstvu hostia, v 72. minúte ich poslal do vedenia Harry Kane. Zverenci Garetha Southgatea však napokon inkasovali v nadstavenom čase z hlavy Damiana Szymanského. Angličania stratili prvé body, no sú aj naďalej na čele tabuľky. Cez Poliakov sa na druhé miesto pretlačili Albánci, ktorí doma hladko zdolali San Maríno 5:0.

Jakub Moder a Raheem Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

V E-skupine potvrdili Belgičania úlohu favorita, v Kazani nad Bieloruskom zvíťazili gólom Dennisa Praeta 1:0.