To je pán! Španielsky cyklista dokončil Vueltu a vydal sa domov na bicykli

Španielsky cyklista Luis Ángel MatéŠpanielsky cyklista Luis Ángel Maté Zdroj: Profimedia

MADRID - Po absolvovaní zhruba 3500 kilometrov počas trojtýždňovej Vuelty si miesto odpočinku vybral španielsky cyklista Luis Ángel Maté návrat domov na bicykli a absolvuje ďalšiu výdatnú porciu kilometrov. Počas šiestich dní ich urazí tisíc, tentoraz už v pokojnom tempe a sám. Bicykel si chce podľa svojich slov užiť "inak". Z nedeľného cieľového mesta Vuelty Santiaga de Compostela vyrazil do Marbelly.

"Keď som videl, že sa Vuelta končí v Santiagu de Compostela, okamžite sa mi vybavila myšlienka na toto dobrodružstvo," povedal tridsaťsedemročný člen stajne Euskatel-Euskadi, ktorý v nedeľu dokončil svoju desiatu Vueltu, a to na 30. mieste celkového poradia. Inšpirovať sa nechal tradičnou pútnickou Svätojakubskou cestou.

Znovu preto sadol na bicykel, pod sedlo pridal brašňu a zamieril domov. Cestu nazval 'Vuelta de la Vuelta'. "Zdalo sa mi to ako jedinečná príležitosť užiť si bicykel inak ako sú preteky, stres, brzdenie, pády, watty... Chcel som jednoducho vziať bicykel a ísť domov, využiť iba moje sily miesto lietadla alebo auta. Byť v harmónii sám so sebou," opísal.

Po troch týždňoch neustáleho pretekania na poslednej tohtoročnej Grand Tour túži po zmene, aby nabúral stereotyp. "Pre mňa je cyklistika viac ako šport alebo práca. Je to spôsob, ako porozumieť životu a vedieť, kto ste. Povedal som si, že dorazím v sobotu na poludnie, aby som sa vykúpal v mori a dal si doma jedlo," dodal.

Viac o téme: Luis Ángel Maté Euskatel-Euskadi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá