Budayovi sa pred dôležitým duelom o UFC nevyhli problémy: S Véghom našli unikátnu náhradu

Martin Buday získal majstrovský opasok v ťažkej váhe (do 120 kg) v organizácii Oktagon MMA.Martin Buday získal majstrovský opasok v ťažkej váhe (do 120 kg) v organizácii Oktagon MMA. Zdroj: Instagram/Oktagon MMA

BRATISLAVA - Účastníka prestížnej Dana White´s Contender Series Martina Budaya neobišli v príprave na najpodstatnejší zápas doterajšej kariéry problémy. Pôvodne totiž mal cestovať s Ľudovítom Kleinom a Palim Kurucom do Ameriky, aj keď v neskoršom dátume. Šampión ťažkej váhy Oktagonu našiel kvôli problémom s vízami náhradné riešenie, ktoré má taktiež cenu zlata.

Zápasník Spartakus Fight Gymu sa dohodol vďaka Attilovi Véghovi a jeho kontaktom na spolupráci s poľským klubom, v ktorom hviezdi šampión ťažkej váhy Jan Blachowicz. ,,Volal som Dorotke, čo je Blachowiczova žena a povedala, že s radosťou tam Badyho príjmu. Jan sa totiž pripravuje na obhajobu s Teixeirom, takže sme radi. Priznám sa, že s ním u nás sparujem a snažím sa s ním poriadne pobiť, no je to iné, keď príde do Gymu, v ktorom je plno ťažkých váh," konštatoval hlavný kouč a slávny MMA zápasník Végh.

,,Chcel som veľmi ísť do Sanfordu za Lajoškom a Palim Kurucom, keďže ma Pali vie dobre pripraviť. Bol by som tam medzi najväčšími hviezdami. No ani u Blachowicza to nie je vôbec zlé, v jeho klube je mnoho známych borcov. Je šampión UFC a borcov v mojej váhovke tam bude veľa, už sa na to veľmi teším," prezradil večný sympaťák s úsmevom na tvári Martin Buday. Badyho čaká 12.10. súboj v Las Vegas v APEX-e proti kvalitnému a neporazenému Brazilcovi Hugovi Cunhovi. Buday sa do Las Vegas chystá už týždeň pred zápasom, aby sa stihol poriadne fyzicky aklimatizovať.  

Viac o téme: Attila Végh Spartakus Fight Gym Martin Buday
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy