Banská Bystrica hlási ruskú posilu so skúsenosťami z NHL: Známe meno v hokejovom prostredí

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenský hokejový klub HC ´05 Banská Bystrica získal do svojich služieb ruského útočníka Nikitu Ščerbaka.

Dvadsaťpäťročný krídelník má skúsenosti z NHL, do ktorej si ho vybral Montreal z 26. miesta draftu v roku 2014. V profilige odohral celkovo 37 zápasov, v ktorých strelil šesť gólov a pridal dve asistencie. V rokoch 2016 až 2019 obliekal dresy Montrealu Canadiens a Los Angeles Kings. V tomto období strávil väčšinu času v AHL, kde pôsobil taktiež v predchádzajúcom ročníku 2020/21 v drese Texas Stars. Celkovo absolvoval v tejto súťaži dvesto stretnutí a nazbieral 123 bodov (38+85). Počas sezóny 2019/20 nastupoval za Avangard Omsk a Traktor Čeljabinsk v KHL.

"Ako sa sezóna blíži k začiatku, tak sme sa snažili ešte zvýšiť konkurenciu v mužstve a hľadali sme posilu na pozíciu krídla. Nikita riešil možnosti v Severnej Amerike, ale keďže s 200 zápasmi v AHL je považovaný za veterána, tak mal sťaženú pozíciu. Využili sme preto túto možnosť. Ide o známe meno v hokejovom prostredí, veľa si od neho sľubujeme a sme radi, že si vybral práve Banskú Bystricu na pokračovanie kariéry a otvorenie si cesty v Európe," pre klubovú stránku uviedol športový manažér Július Koval.

Viac o téme: HC ´05 Banská Bystrica Július Koval Nikita Ščerbak
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy