Mal ju udrieť päsťou, uhryznúť do hlavy a zhodiť na zem: Jérome Boateng spoznal svoj trest

Obvinený Jérome Boateng (vpravo) a jeho právnik Kai WaldenObvinený Jérome Boateng (vpravo) a jeho právnik Kai Walden Zdroj: SITA/DPA/Peter Kneffel

MNÍCHOV - Bývalý nemecký futbalový reprezentant Jérome Boateng musí za fyzické a verbálne napadnutie bývalej partnerky zaplatiť pokutu 1,8 milióna eur.

Dlhoročný obranca Bayernu Mníchov pri dnešnom súdnom prerokúvaní prípadu vinu odmietol. Podľa obvinenia napadol v júli 2018 na dovolenke v Karibiku Sherin Senlerovú, s ktorou má dvojičky.

Boateng fyzické násilie popiera

Podľa obžaloby Boateng ženu udrel, dal jej päsťou, uhryzol ju do hlavy a zhodil na zem. Podľa agentúry DPA štátne zastupiteľstvo obvinilo majstra sveta z roku 2014 aj z toho, že na partnerku hodil sklenenú lampičku a chladiace vrece.

Obvinený Jérome Boateng (vpravo) Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/DPA/Peter Kneffel

Tridsaťtriročný Boateng na súde uviedol, že sa Senlerová správala agresívne a urážlivo počas hádky kvôli kartovej hre. Údajne ho udrela a poranila mu peru a spadla, keď sa ju snažil odstrčiť. Poprel, že by po nej hodil lampičku, ktorá podľa neho spadla na zem, keď hodil na stôl vankúš. Súd ho ale uznal vinným a vymeral mu pokutu vo výške 60 denných sadzieb po 30 000 eur.

Dnešok bol jediným naplánovaným dňom súdneho procesu, ktorý bol odložený kvôli koronavírovým opatreniam.

Boateng tento rok po desiatich rokoch skončil v Bayerne a podpísal dvojročnú zmluvu v Lyone. V národnom tíme odohral do roku 2019 sedemdesiatšesť zápasov.

Viac o téme: Jerome Boateng
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy