Zviera, čo sa živí trávou: Jaromír Jágr vstupuje do 34. sezóny v profesionálnom hokeji

Jaromír Jágr v drese českého KladnaJaromír Jágr v drese českého Kladna Zdroj: Profimedia

KLADNO - Legendárny útočník Jaromír Jágr vstupuje do 34. sezóny v profesionálnom hokeji. Štyridsaťdeväťročný hrajúci majiteľ extraligového Kladna pripustil, že ani nadchádzajúci ročník nemusí byť posledný v jeho bohatej kariére.

"Určite to nemám napevno nijako nastavené, nikdy som nemal. Môžeš si robiť plány, ale ako sa hovorí, Boh ti to zmení z minúty na minútu, zo sekundy na sekundu. Čo keď ma to začne baviť, budem mať väčšiu chuť, viac času a nebudem mať čo robiť? To všetko zohráva úlohu," uviedol Jágr.

"A že tie odpovede mením? Pretože od novinárov tieto otázky dostávam. Ja nemám potrebu na to odpovedať, nikomu nevnucujem, kedy a ako budem hrať. Ak poviem raz päťdesiat, inokedy päťdesiatpäť, alebo šesťdesiat rokov, to je len tým, že mi zrovna v tú danú chvíľu napadne nejaké číslo. Nemám to určené. Rovnako tak môžem povedať, že nabudúce už hrám naposledy," vyhlásil olympijský víťaz z Nagana a dvojnásobný majster sveta.

"Veril som jednoducho tomu, že keď do toho dám maximum, tak budem najlepší. Tak som sa na to pozeral a nehľadel som na ostatných. Veril som tomu, že Boh mi niečo dal, a keď to využijem na sto percent, tak to dokážem. Keď nie, je to moja chyba."

Hokej ho stále baví, aj keď pripustil, že inak ako v minulosti. "Predtým ma to bavilo z toho pohľadu, že som chcel byť najlepší. Máš ten drajv, nepozeráš naľavo napravo a proste len chceš byť najlepší. Povedal som si, že budem najlepší, tak som sa o to snažil. A veril som tomu, že tá tvrdá práca a ten talent sú na takej úrovni, že to mám v rukách. Takže, ak som v určitú dobu najlepší nebol, bral som to tak, že si za to môžem sám, pretože som tomu nedal všetko," uviedol dvojnásobný šampión Stanleyho pohára s Pittsburghom.

"Veril som jednoducho tomu, že keď do toho dám maximum, tak budem najlepší. Tak som sa na to pozeral a nehľadel som na ostatných. Veril som tomu, že Boh mi niečo dal, a keď to využijem na sto percent, tak to dokážem. Keď nie, je to moja chyba. Teraz nemám chuť niekomu niečo dokazovať, to s tým vekom odchádza. A je tam len tá radosť, že hokej môžem hrať," doplnil druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL, pred ktorým zostal len prakticky nedostihnuteľný Wayne Gretzky.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Ako obvykle ponúkol Jágr aj osobité prirovnanie. "Pozrite sa na džungľu. Keď sa lev živí mäsom a potrebuje niekoho zabiť, aby prežil. A potom tam sú iné zvieratá, ktoré majú napríklad aj väčšiu silu, ale živia sa trávou. Ten inštinkt na to zabitie nemajú taký, pretože to pre nich nie je tak životne dôležité. A ja som momentálne to zviera, čo sa živí trávou. Predtým som bol dravec a predátor, teraz už som len bylinožravec," dodal so širokým úsmevom Jágr, ktorý sa vrátil do Kladna z NHL v roku 2018 a za tú dobu mu dvakrát pomohol k postupu do extraligy.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy