Krásne gesto, ktoré presahuje futbal: FOTO Rimania si oblečú dresy, ktoré majú pomôcť utečencom

Špeciálne potlačené dresy s logom UNHCR, v ktorých hráči AS Rím odohrajú nedeľné stretnutie proti SassuoluŠpeciálne potlačené dresy s logom UNHCR, v ktorých hráči AS Rím odohrajú nedeľné stretnutie proti Sassuolu Zdroj: asroma.com

RÍM - Futbalisti AS Rím nastúpia na nedeľný zápas talianskej ligy proti Sassuolu v špeciálnych dresoch, ktorými podporia ľudí z Afganistanu. Dresy následne dajú do dražby na pomoc utečencom.

Dresy budú mať na rukáve logo Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Celý výťažok z následnej aukcie pôjde na pomoc afganským ľuďom.

Špeciálne potlačené dresy s Galéria fotiek (3) Zdroj: asroma.com

Klub vo vyhlásení pripomenul, že tohtoročná humanitárna kríza v Afganistane, kde v auguste prevzalo moc radikálne islamistické hnutie Taliban, pripravila o domovy vyše pol milióna ľudí. "Len tento rok sme poskytli základné prostriedky na prežitie viac ako 240 tisícom ľudí. Ale potreba týchto prostriedkov stúpa každou hodinou a fondy, ktoré máme k dispozícii, sú žalostne nedostatočné. Takže aj malý príspevok môže byť veľmi dôležitý," uviedla zástupkyňa UNHCR pre Taliansko Chiara Cardolettiová.

Špeciálne potlačené dresy s Galéria fotiek (3) Zdroj: asroma.com

Viac o téme: AS Rím
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy