Záverečné finále s nízkou slovenskou účasťou: Mintálová stratila na líderku až 8 sekúnd!

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška MintálováSlovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová Zdroj: TASR/Michal Svítok

PAU - Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová obsadila v K1 na záverečnom podujatí Svetového pohára siedme miesto. Spomedzi slovenských kajakárov sa vo finále predstavila ako jediná. Za víťazkou Jessicou Foxovou z Austrálie zaostala o 8,61 sekundy, druhá bola Češka Kateřina Minaříková Kudějová (+0,72).

Mintálová sa medzi najlepšiu desiatku vo francúzskom Pau prebojovala zo štvrtého miesta, keď predviedla čistú jazdu. To sa jej však vo finále nepodarilo zopakovať, keď už po úvodných siedmich bránkach nabrala šesť trestných sekúnd. Zvyšok trate síce zvládla bez chyby, no tri "ťuky" ju stáli lepšie umiestnenie.

Mintálovej krajanka Jana Dukátová obsadila 24. priečku, keď v semifinále inkasovala štyri trestné sekundy a za postupom zaostala o vyše sedem sekúnd. Nedarilo sa ani kajakárom, Martin Halčin bol sedemnásty s mankom viac ako dve sekundy na postup, Jakub Grigar skončil až na 28. priečke. Hoci strieborný olympionik z Tokia predviedol čistú jazdu, na 19. bránke mal problémy, ktoré ho stáli priveľa času.

"Pravdupovediac, nie som z finálovej jazdy nadšená, ale dnes to na viac nebolo. Ja som už v piatok počas kvalifikačnej jazdy cítila, že toto nie sú úplne moje preteky a snažila som sa to prekonať. Postup do finále je super, ale so samotnou jazdou nemôžem povedať, že som spokojná. Myslím si, že moja forma od olympiády stúpla, kedy som si trochu oddýchla. Nová trať v Čunove je veľmi náročná a budú rozhodovať detaily. Treba si dobre postrážiť loď a nájazdy. Bude to veľmi náročné a bude treba veľa sily a myslím, že na to som stavaná. Na domácej vode by sme všetci mohli dokázať svoje kvality a veľmi sa teším, čo nám majstrovstvá sveta prinesú," citoval Mintálovú oficiálny web Slovenskej kanoistiky.

Vo finále zvíťazil Čech Vít Přindiš o 0,55 s pred Slovincom Petrom Kauzerom. Tretí bol s mankom 1,25 s Brit Joseph Clarke. "Cítil som sa dobre a na jazdu som sa tešil, no postupne som začal strácať a v spodnej časti trate prišla veľmi veľká chyba, kde som nechal 4-5 sekúnd a stálo ma to veľa síl. Som z toho veľmi smutný a sklamaný a určite musíme jazdu rozobrať a vylepšiť veci do svetového šampionátu v Bratislave," uviedol Grigar.

4. kolo Svetového pohára - výsledky:

K1 ženy: 1. Jessica Foxová (Aus.) 106,74 (2), 2. Kateřina Minaříková Kudějová (ČR) 107,46 (0), 3. Ursa Krageljová 108,28 (0), 4. Eva Terceljová (obe Slovin.) 108,80 (2), 5. Luuka Jonesová (N. Zél.) 114,30 (2), 6. Camille Prigentová (Fr.) 114,47 (4), 7. Eliška MINTÁLOVÁ (SR) 115,35 (6), ... v semifinále 24. Jana DUKÁTOVÁ (SR)

Celkové poradie SP 2021:
1. Foxová 290 bodov, 2. Jonesová 206, 3. Terceljová 201, ... 8. MINTÁLOVÁ 179

K1 muži: 1. Vít Přindiš (ČR) 95,08 s (0), 2. Peter Kauzer (Slovin.) 95,63 (0), 3. Joseph Clarke (V. Brit.) 96,33 (0), 4. Boris Neveu 96,50 (0), 5. Mathieu Biazizzo (obaja Fr.) 97,35 (0), 6. Noah Hegge (Nem.) 97,90 (2), ... v semifinále 17. Martin HALČIN, 28. Jakub GRIGAR (obaja SR)

Celkové poradie v SP: 1. Přindiš 263, 2. Kauzer 239, 3. Giovanni De Gennero (Tal.) 220

Viac o téme: Eliška Mintálová