VIDEO Neskutočný návrat do United: Cristiano Ronaldo strelil dva góly a rozhodol o triumfe!

Cristiano Ronaldo oslavuje gól so spoluhráčmiCristiano Ronaldo oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

MANCHESTER - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo oslávil svoj návrat do Manchestru United dvoma gólmi. Pri víťazstve 4:1 nad Newcastlom United v 4. kole Premier League otvoril skóre v nadstavenom čase prvého polčasu a v 62. minúte dal aj víťazný gól na 2:1.

Newcastle vyrukoval na Old Trafford s hlbokou defenzívou, ktorú sa domácim dlho nedarilo prekonať. V úplnom závere prvého polčasu však brankár "strák" Frederick Woodman neudržal strelu spoza šestnástky a Ronaldo ju nemal problémy doraziť do siete. Po prestávke hostia vyrovnali, keď na konci rýchleho protiútoku bol krajný obranca Javier Manquillo.

Lenže v 62. minúte sa rýchly prechod do útoku podaril aj domácim, Luke Shaw vysunul portugalského kanoniera a ten ukázal svoje strelecké schopnosti. V záverečnej desaťminútovke pridali ešte ďalšie dva zásahy exportnou strelou Bruno Fernandes a v nadstavenom čase striedajúci Jesse Lingard. Slovenský brankár Martin Dúbravka z Newcastle chýbal na súpiske hostí pre zranenie.

Kuckov Watford nestačil na vlkov

Ďalší zo slovenských reprezentantov Juraj Kucka odohral opäť celý duel za Watford. Nováčik súťaže však prehral s Wolverhamptonom 0:2. Manchester City zvíťazil na trávniku Leicesteru 1:0 gólom Bernarda Silvu a v tabuľke je o bod za mestským rivalom.

Prvý gól dal a prvé body získal Arsenal Londýn, ktorý doma zdolal Norwich City 1:0. Chelsea na Stamford Bridge zdolala Aston Villu 3:0 po dvoch góloch Romelua Lukakua a jednom Matea Kovačiča, v tabuľke je druhá s rovnakým počtom 10 bodov ako vedúci Manchester United.

Chelsea Londýn - Aston Villa 3:0 (1:0)
Góly: 15. a 90.+3 Lukaku, 49. Kovačič

FC Watford - Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)
Góly: 74. Sierralta (vlastný), 83. Hwang