Trenčín zaskočil domácu Žilinu, Spartak pokazil veľké jubileum Igora Žofčáka

Na snímke vľavo Kingsley Madu, vzadu vpravo Samuel Lavrinčík (Trenčín) a uprostred Tibor Slebodník (Žilina)Na snímke vľavo Kingsley Madu, vzadu vpravo Samuel Lavrinčík (Trenčín) a uprostred Tibor Slebodník (Žilina) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina prehrali v 7. kole Fortuna ligy na domácej pôde s AS Trenčín 1:3.

Trenčanom vyšiel úvod zápasu a už v 8. minúte sa pod Dubňom ujali vedenia, keď peknú kombináciu zakončil Madu. Žilinčania sa snažili rýchlo vyrovnať. V 20. minúte sa v šanci ocitol Bičachčjan, no Kukučka dobre zareagoval včasným vybehnutím. Na opačnej strane po dravom prieniku Azanga musel zasiahnuť Petráš. Po ďalšej akcii agilného Azanga mali Trenčania výhodu priameho kopu, Kadák však trafil iba do múru. Hostia pokračovali v aktivite a v 39. minúte zvýšili na 2:0, keď sa po centri Zubairuho na vzdialenejšiu žrď presadil Kadák. Domácim sa do prestávky ešte podarilo znížiť zásluhou Ďuriša, ktorý v 42. minúte z dorážky dopravil loptu do poloodkrytej bránky.

Do druhého polčasu poslal žilinský tréner Pavol Staňo na ihrisko Gona a Kaprálika v snahe oživiť hru, no v 49. minúte inkasovali "šošoni" tretíkrát, keď Azango strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Petráša. Po delovke Yema zachránila Petráša bránková konštrukcia. Domáci pohrozili Fazlagičom, jeho strelu však trenčianska obrana zblokovala. Trenčania boli v ofenzíve stále nebezpeční, pri šanciach Khaliho a Kadáka sa vyznamenal Petráš. Strela Azanga po akcii Jendriška mierila tesne vedľa žrde. Záverečný žilinský nápor už zmenu skóre nepriniesol, pri strele Slebodníka predviedol výborný zákrok Kukučka.

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:3 (1:2)
Góly: 42. Ďuriš – 8. Madu, 39. Kadák, 48. Azango. Rozhodovali: Sedlák - Hrmo, Zemko, ŽK: Minárik - Lavrinčík, Yem, Pires

Žilina: Petráš – Slebodník, Minárik, Kopas, Sluka – Rusnák, Fazlagič (78. Mráz), Myslovič (46. Gono) – Jibril (65. Jambor), Ďuriš (76. Iľko), Bičachčjan (46. Kaprálik)

Trenčín: Kukučka – Yem, Pires, Pirinen, Madu – Lavrinčík (90. Hollý), Ghali, Kadák (82. Gaži), Zubairu, Azango (82. Letenay) – Jendrišek (76. Ibrahim)

(zdroj: mskzilina.sk):
Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina: "Nehrali sme náš futbal a energia od hráčov nebola taká, na akú sme zvyknutí. Podľa mňa práve toto rozhodlo. V zápase sme mali situácie, keď sme sa doňho mohli vrátiť a pokojne ho otočiť na našu stranu. Neboli sme úplne jaloví, do gólových situácii sme sa dostávali, na druhej strane, je to málo na to, aby sme mohli byť spokojní. Potrebujeme cítiť energiu, viac presadzovať v súbojoch a sme sklamaní, že dnes to tam nebolo. Nemôžeme sa na nič vyhovárať, všetci čo nastúpili, boli v tréningovom procese, i keď sme trochu chceli pošetriť reprezentantov."

Adam Kopas, obranca Žiliny: "Dnes sme podali výkon bez energie, bez všetkého, čo nás zdobilo v predchádzajúcich zápasoch v lige či v Európe. Vôbec sme to neboli my, nešlo nám to futbalovo, no nenahradili sme to ani bojovnosťou. Trenčínu sme to veľmi uľahčili, dal rýchle góly, upokojil sa a získal sebavedomie. Stále sme sa chceli vrátiť do zápasu, no nič sa nám nedarilo."

Trnava rozhodla v nadstavenom čase

Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili v zápase 7. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:1. O ich víťazstve rozhodol v nadstavenom čase Filip Twardzik, ktorý premenil pokutový kop. Kapitán domácich Igor Žofčák nastúpil na 400. zápas v najvyššej slovenskej súťaži.

Kapitán domácich Igor Žofčák nastúpil na 400. zápas v najvyššej slovenskej súťaži a pred začiatkom zápasu dostal symbolický dres s týmto číslom. Jeho tímu však nevyšiel úvod zápasu a v prvej štvrťhodine boli herne aj gólovo lepší hostia. Procházka vyslal v 9. minúte prudký center z priameho kopu a keď Savvidis zmenil smer jeho strely, domáci brankár Száraz bol bezmocný - 0:1. Hostia získali sebavedomie, v nasledujúcej desaťminútovke diktovali hru a snažili sa o ďalší zásah. Postupne sa však k slovu dostali aj Michalovčania. V 35. minúte sa Kanu dostal za obranu hostí, osamotený pred brankárom Takáčom však neuspel. Situácia sa takmer identicky zopakovala o tri minúty, Kanu obohral protihráča, ale aj druhý únik zakončil strelou mimo bránky.

Na snímke kapitán Michaloviec Galéria fotiek (10) Igor Žofčák Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Domáci cítili šancu na vyrovnanie, postrážili si začiatok druhého dejstva a gólovej odmeny sa dočkali v 49. minúte. Artabe využil nedôraz hostí po centrovanej lopte a hlavou prekonal Takáča - 1:1. Hra získala tempo, oba tímy sa snažili strhnúť náskok na svoju stranu, no ofenzívnym akciám chýbala presnosť a moment prekvapenia. V 63. minúte sa striedajúci Saymon dostal k hlavičkovému zakončeniu, no namieril oba do Száraza. V 67. minúte sa domáci dostali do tlaku po priamom kope Žofčáka, vyťažili však iba nevýraznú strelu Kanua. O tri minúty Žofčák odcentroval priamo na hlavu Trusu, ktorý z "malého vápna" hlavičkoval priamo do rúk brankára Takáča. V 74. minúte bolo rušno na opačnej strane, keď sa efektne uvoľnil Saymon a jeho pokus zmaril pohotovým zákrokom Száraz. O víťazstve hostí rozhodol v nastavenom čase Twardzik, keď premenil pokutový kop po zákroku Vaška na Boatenga.

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 1:2 (0:1)
Góly: 9. Savvidis - 49. Artabe, 90.+2 Twardzik (z 11 m). Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Straka, ŽK: Mendéz, Vaško - Twardzik, 1537 divákov.

MFK Zemplín Michalovce: Száraz - Vaško, Ranko, Artabe - Kotula, Neofytidis (46. Trusa), Begala (88. Kvocera), Mendéz - Ošima, Kanu (82. Popovits),  Žofčák

FC Spartak Trnava: Takáč - Trajkovski, Savvidis, Kóša, Twardzik - Procházka, Grič (72. Boateng) - Vlasko (72. Bukata), Yusuf (72. Jones), Ristovski (90.+3 Tumma) - Iván (55. Saymon)

Miroslav Nemec, MFK Zemplín Michalovce: "Začiatok zápasu sme si predstavovali inak. Dostali sme gól zo štandardnej situácie. Myslím si, že potom sme dominovali počas celého zápasu. Mali sme veľa šancí v prvom aj druhom polčase. Som hrdý na naše mužstvo. Náš problém je, že nepremieňame šance. Trnava má silný káder so skúsených hráčov, my až toľko skúseností nemáme. Pracovať s týmto tímom je však radosť."

Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava: "Mali sme dobrý vstup do zápasu, pomerne skoro sme sa ujali vedenia. V prvom polčase sme sa snažili kontrolovať hru s loptou na kopačkách. To sa nám síce darilo, no zároveň sme Michalovciam ponúkli dve veľké šance. Po inkasovanom góle sme asi na 20 minút stratili zápas, snažili sme sa do neho dostať prestriedaním. V závere sa k nám priklonilo šťastie."

Nováčik nestačil na Sereď

Futbalisti ŠKF Sereď zvíťazili v sobotu 2:0 nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš v 7. kole Fortuna ligy. Zaknihovali druhú výhru v sezóne, nováčik utrpel šiestu prehru.

ŠKF Sereď – MFK Liptovský Mikuláš 2:0 (2:0)
Góly: 21. Dias, 41. Haša, ŽK: Dias, Hučko - D. Krčík. Rozhodovali: Kružliak – Roszbeck, Čajka, 200 divákov.

ŠKF Sereď: Iliev – Kadlec, Dias, Hurtado (37. Hučko), Popovič – Ljubičič (82. Mičin), Jureškin (61. Karrica), Gatarič – Potoma, Yao, Haša (82. Sanusi)

MFK Liptovský Mikuláš: Sváček – A. Krčík, Hranáč, D. Krčík, Pintér (84. Janec) – Filinský, Staš (46. Švec), Kačerík (46. Flak) – Pinte (70. Andrič), R. Bartoš,  Kotora (70. Laura)

Skóre duelu otvoril v 21. minúte dôraznou hlavičkou z vnútra šestnástky domáci kapitán Roberto Dias, ktorého našiel centrujúci Yao. Sám Yao mohol o šesť minút neskôr pridať druhý gól svojho tímu, tesne pred brankárom však nemieril presne a minul bránu. Po polhodine hry centroval z pravej strany Kadlec, v šestnástke zakončujúcemu Potomovi chýbali od presného zásahu iba decimetre. Druhý gól zápasu pridal Haša v 41. minúte, keď skvelou technickou strelou prekonal Sváčeka asi z dvadsiatich metrov.

Sereď hrajúca s pohodlným náskokom sa od úvodu druhého polčasu sústredila pozornú obranu a rýchle protiútoky. Tretí gól Serede mohol pridať v 64. minúte striedajúci Karrica, po jeho strele spoza šestnástky sa triaslo brvno a o tri minúty neskôr neuspel ani Gatarič, jeho hlavičke po centri Kadleca chýbala presnosť. V nadstavenom čase stretnutia chytil čistý gól Laurovi domáci Iliev a Sereď si po výhre 2:0 pripísala tri dôležité body do tabuľky.

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Myslím si, že Liptovský Mikuláš sa nemá za čo hanbiť, hrali dobrý futbal, rovnako ako aj v iných zápasoch, ktoré som videl. Svojich chlapcov chcem pochváliť, mali sme horší vstup do zápasu, súper bol nabudený, ale nebol nebezpečný. Prvý gól bol zo štandardnej situácie, druhý bola genialita Hašu, skúša to stále, som rád, že mu to vyšlo aj v majstrovskom zápase. Máme v tíme jedenásť národností, všetko si musí sadnúť, máme na čo pracovať, ale sme radi za tri body."

Marek Petruš, tréner Liptovského Mikuláša: "Musím pogratulovať domácim, pretože vyhrali zaslúžene. Hrali sme veľmi komplikovane a nedostávali sme sa do šancí. Na každý gól sa veľmi natrápime, naše šance prišli až v závere, keď už bolo rozhodnuté. Počas reprezentačnej prestávky sme pracovali na tom, aby sme sa vyvarovali chýb a prvý gól inkasujeme zo štandardnej situácie a druhý súperovi darujeme."

Senica tesne zdolala Pohronie

Futbalisti Senice zvíťazili v sobotnom domácom súboji 7. kola Fortuna ligy nad FK Pohronie 1:0.

FK Senica - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)
Gól: 75. Mašike. Rozhodovali: Marhefka – Galo, Vass, ŽK: Duda (Senica), 673 divákov.

Senica: Ravas – Twardek, Pavlík, Gáč, Šimčák – Duda (75. Mašulovič), Halabrín (82. Egert) – Oršula (59. Vikri), Jurdík (59. Niarchos), Šumbera (75. Kučera) – Mašike

Pohronie: Slančík – Mazan (81. Mastiš), Čmovš, Špiriak, Kokovas – Adamec (81. Záhumenský), Pajer - Blahút, Badlo, Ladji (61. Ščišlak) - Lačný

Seničania nastúpili v nových dresoch, ktoré predstavili v týždni a v zostave s novými hráčmi - Jurdíkom a Oršulom. V úvode boli aktívnejší hostia, ktorým sa darilo držať loptu a hralo sa viac na polovici Záhorákov. Do zakončenia sa však hráči Pohronia nedostali. Postupe sa hra vyrovnala. Seničania sa dostali do dvoch šancí, z ktorých mohli streliť gól. V 28. minúte po kombinácii sa v 16-ke dostal do zakončenia Jurdík, ale asi z 8 metrov mieril tesne vedľa. O štyri minúty dobre vystrelil spoza 16-ky Šumbera, lopta po teči Špiriaka išla tesne vedľa a bol z toho len rohový kop. Priamu strelu na domácu bránu vyslali hostia až v 43. minúte, ale s Lačného pokusom Ravas nemal problémy. V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal a tak nemohol skončiť inak ako bez gólov.

Do druhého polčasu mali Seničania lepší nástup, boli aktívnejší a dostávali sa viac pred bránu Slančíka. V 70. minúte po centri Twardeka sa dostal do šance Mašike, ale hlavou mieril tesne vedľa pravej žrde. Jediný a víťazný gól padol o päť minút neskôr, po centri indonézskej akvizície Vikriho, Mašike preskočil obrancu a z hranice malého vápna prekonal bývalého brankára Senice Slančíka. Hostia sa potom snažili o vyrovnanie, ale dostali sa iba do zakončenia, keď strieľal z rohu 16-ky Mazan, ale lopta išla vedľa. Záver už Seničania odohrali takticky a radujú sa z ďalších troch bodov.

Štefan Zaťko, tréner FK Pohronie: "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas a tiež, že budeme musieť streliť gól, pretože sme nepočítali, že tu udržíme čisté konto. Druhý polčas sme nehrali dosť dobre, domáci boli lepším tímom a vyhrali zaslúžene."

Pavel Šustr, tréner FK Senica: "Všetko, čo povedal hosťujúci tréner, by som zopakoval aj ja. Vedeli sme, že sa musíme vyrovnať v nasadení a bojovnosti a vedeli sme, že nejaké šance si vypracujeme. Našťastie sme jednu využili a vyhrali, sme radi za 3 body."

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín MŠK Žilina MFK Zemplín Michalovce