Najprekvapujúcejší titul v tenisovej histórii: Ohlasy médií na zázračný triumf kvalifikantky

Britská tenistka Emma Raducanuová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US OpenBritská tenistka Emma Raducanuová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

NEW YORK - Osemnásťročná britská tenistka Emma Raducanuová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Vo finále v dueli dvoch nenasadených tínedžeriek zdolala Kanaďanku Leylah Fernandezovú 6:4, 6:3. Raducanuová je prvou hráčkou v histórii, ktorá to z kvalifikácie dotiahla až ku grandslamovému titulu.

Ohlasy zahraničných médií na triumf Emmy Raducanuovej v dvojhre na záverečnom grandslame sezóny US Open:

BBC: "Emma Raducanuová ukončila 44-ročné britské čakanie na ženský singlový titul na grandslame. Osemnásťročná hráčka zakončila sotva uveriteľné ťaženie na US Open finálovým víťazstvom nad Leylah Fernandezovou 6:4, 6:3."

Daily Mail: "Emma píše históriu. Tenisová senzácia Emma Raducanuová dosiahla jeden z najväčších britských športových úspechov. Stala sa prvou grandslamovou víťazkou v singli z Veľkej Británie po 44 rokoch."

Independent: "Športové rozprávky majú často neslávny koniec, ale Emma Raducanuová zakončila svoju neobyčajnú púť US Open vo veľkom štýle. Ako osemnásťročná sa stala prvou britskou víťazkou na grandslame po 44 rokoch."

Washington Post: "Z kvalifikácie až po titul. Emma Raducanuová vo finále zdolala rovnako tínedžerku Leylah Fernandezovú a stala sa prvou kvalifikantkou v Open ére, ktorá získala titul."

WTA: "Bezprecedentná cesta šampiónky US Open. Prekvapenie je slabý výraz, no po dominantných výkonoch v uplynulých týždňoch sa na meno Emmy Raducanuovej len tak nezabudne."

AFP: "Britská tínedžerka Raducanuová dosiahla najprekvapujúcejší titul v tenisovej histórii. Stala sa prvou kvalifikantkou, ktorá uspela v grandslamovom finále, bez straty setu zdolala Kanaďanku Leylah Fernandezovú."

iDnes.cz: "Zázračná Raducanuová v osemnástich rokoch ovládla US Open. Bez straty setu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22
Viac o téme: Emma Raducanuová Leylah Fernandezová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy