Matej Paulovič prispel dvoma gólmi k triumfu Pardubíc, Ďaloga a Čerešňák zariadili výhry svojich

Matej PaulovičMatej Paulovič Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Matej Paulovič prispel v 2. kole českej ligy dvoma gólmi k víťazstvu Pardubíc v Mladej Boleslavi 4:3. Už v prvej minúte otvoril skóre a v záverečnej časti vyrovnal na 3:3 O triumfe Dynama rozhodol v 56. minúte svojím druhým gólom David Cienciala.

Slovenský obranca Marek Ďaloga gólom v predĺžení rozhodol o triumfe Komety Brno nad Zlínom 3:2. Presadil sa 28 sekúnd pred koncom extra času po prihrávke svojho krajana Michala Krištofa. Ďaloga si pripísal na konto aj asistenciu, úvodný gól hostí vsietil Peter Trška. V bránke Komety odchytal celý zápas Matej Tomek.

Ďalší slovenský zadák Pavol Čerešňák rozhodol o víťazstve Plzne nad Třincom 3:2. Hosťom nepomohli ani gól a asistencia Tomáša Marcinka.

2. kolo českej extraligy:

Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 7:5 (1:2, 5:3, 1:1)
Góly: 17. a 40. Pech, 24. a 36. Abdul, 29. Vondrka, 35. Slováčekm  45. Gulaš – 35. a 57. Hlava, 10. Ciampini, 15. Račuk, 27. Baránek

HC VERVA Litvínov - Bíli Tigři Liberec 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Jarůšek, 53. Jaroši, rozh. nájazd Zdráhal – 16. Vlach (ROSANDIČ), 58. Filippi

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 14. Dzierkals, 27. Kantner, 52. ČEREŠŇÁK -   27. Hrňa (MARCINKO), 53. MARCINKO (ROMAN, MARINČIN)

HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 3:2 pp (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Góly: 55. Kučeřík, 55. Mueller (ĎALOGA), 65. ĎALOGA (KRIŠTOF) – 57. TRŠKA, 59. Fryšara (MIKÚŠ)

BK Mladá Boleslav - Hc Dynamo Pardubice 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Góly: 19. Najman (KELEMEN), 22. Kotala, 37. Kousal - 1. a 49. PAULOVIČ, 46. a 56. Cienciala

HC Energie Karlove Vary - HC Vítkovice Ridera 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 14. Plutnar, 33. Kohout, 42. Beránek, 59. Rachůnek – 36.Kalus

Viac o téme: BK Mladá Boleslav Matej Paulovič HC Dynamo Pardubice