Zápasníka Oktagonu museli dvakrát navštíviť lekári: Hry s váhou sú mimoriadne nebezpečné!

František FodorFrantišek Fodor Zdroj: Instagram/František Fodor

BRATISLAVA - František Fodor sa mal predstaviť na poslednej fightcard Oktagon 27 v zápase s Matoušom Kohoutom. Do očakávaného duelu napokon nenastúpil kvôli zdravotným komplikáciám, ktoré si vyžiadali zdravotnú starostlivosť.

"Zhadzovanie bolo velmi ťažké, sprevádzalo ho pár kompllkácii, avšak všetku zodpovednosť beriem na seba a týmto sa chcem ospravedlniť organizatorom. Pre objasnenie, ako som doplnil po váhe tekutiny, telo mi to neprijalo, všetko som začal zvracať von na následok veľkej dehydratácie. Prišla pre mňa rýchla zdravotná pomoc, dali mi infúzie, podpísal som reverz, lebo ma chceli hospitalizovať, stále som však dúfal, že budem fit. Zvracanie sa nezastavilo večer bolo treba zas volať zdravotnú pomoc. Dnes je už stav lepší, no zďaleka nie som zdravotne fit na boj, čo mrzí v prvom rade najviac mňa. Ešte raz sa ospravedlňujem, tým čo pri mne stoja ďakujem a pevne verím, že telo si oddýchne a čoskoro sa poučený predstavím znova," konštatoval na svojom instagramovom účte Fodor.

Množstvo odborníkov sa ku drastickým chudnutiam a dehydrovaniu organizmu vyjadruje s varovným prstom. Telo zápasníka totiž môže mať dlhodobé problémy, prípadne problémy, ktoré sa ukážu ako následok takýchto krokov v budúcnosti. Problémy s váhou mali pred Oktagon 27 viacerí bojovníci, Vojto Barborík vyzeral doslova ako pár sekúnd pred odpadnutím. Fighterská komunita aj vďaka týmto informáciám a obrázkom stále viac a viac diskutuje o drastickom chudnutí borcov pred zápasom. 

Viac o téme: Oktagon MMA František Fodor
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy