Sklamaný Djokovič so slzami v očiach: Tenis bude v dobrých rukách!

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Srbský tenista Novak Djokovič nedosiahol na kalendárny Grand Slam, ale verí, že sklamanie z prehry vo finále US Open rýchlo prebolí. 34-ročný prvý hráč sveta má stále tenis v láske, chce pokračovať, ale priznáva, že mladí nastupujú.

"Bohužiaľ som neurobil posledný kok," ľutoval Djokovič po prehre s Rusom Daniilom Medvedevom. "Keď sa ale obzriem, tak na seba a svoj tím môžem byť veľmi pyšný. Otvorene a nahlas som hovoril, že mojím hlavným cieľom sú grandslamové turnaje a to som naplnil," uviedol Srb.

Belehradský rodák má na konte dvadsať vavrínov z turnajov veľkej štvorky a od triumfu vo Wimbledone v roku 2015 prehral vo finále grandslamu zo štrnástich účastí len tretíkrát.

Porážka s Medvedevom je ale predsa len o dosť bolestivejšia. V stávke bol unikátny kalendárny Grand Slam. Po tituloch v Austrálii, Paríži a Londýne ale v New Yorku vo finále neuspel rovnako ako pred ním Austrálčania Jack Crawford v roku 1933 a Lew Hoad v roku 1956.

"Som smutný a sklamaný," priznal Djokovič a dodal. "V tenise sme ale zvyknutí rýchlo otočiť list. Čoskoro prídu nové výzvy, preto je potrebné sa z prehry poučiť a pokračovať ďalej. Pre tenis mám stále vášeň, motiváciu a túžbu bojovať o ďalšie úspechy."

Djokovičovi chýbala vo finále obvyklá energia

V stretnutí s Medvedevom chýbala Djokovičovi jeho obvyklá energia. "Nohy tam neboli, servis tiež nie. Snažil som sa, ale robil som moc chýb. Bol som vo všetkom za svojím štandardom. Sú také dni," povedal a priznal, že na obrat z 0:2 ako vo finále Roland Garros tentoraz nemal silu.

Pred posledným gamom zápasu sa na lavičke do uteráka rozplakal. Vytryskli z neho emócie, ktoré cítil vďaka fanúšikom v hľadisku. "Úprimne, príjemne ma prekvapili. Nečakal som tak veľkú dávku podpory a lásky. Je to niečo, na čo nikdy nezabudnem," uviedol Djokovič.

Ruský tenista Daniil Medvedev Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

Na scénu nastupuje nová generácia

Síce v sezóne dominuje, je prvým hráčom sveta, ale je mu jasné, že sa jeho úspešne roky blížia pomaly ku koncu. Na vrchol sa šplhá nová generácia na čele s Medvedevom a Nemca Alexandrom Zverevom. "To je normálne, premena je nevyhnutná," kývol Djokovič, ktorý vládol posledných pätnásť rokov spoločne so Švajčiarom Rogerom Federerom a Španielom Rafaelom Nadalom.

"My starší sa snažíme ešte žiariť, čo to ide. Za seba môžem povedať, že mám stále zápal a pokúsim sa vyhrať ďalšie grandslamy, to ma motivuje. Ale je tu aj nová generácia a myslím, že tenis bude v dobrých rukách. Sú skvelí a majú čo ponúknuť na kurte i mimo neho," povedal Srb.

Ruský tenista Daniil Medvedev Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15
Viac o téme: Novak Djokovič US Open
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy