Rivalita pokračuje aj po kolízii: Hamilton zostal v šoku z reakcie Verstappena

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MONZA - Britský pilot formuly 1 Lewis Hamilton si po kolízii s Maxom Verstappen vo Veľkej cene Talianska sťažoval na boľavý krk a bol rád za zavedenie ochranného systému halo, ktorý ho ochránil pred horším zranením. Úradujúci majster sveta odstúpil potom, čo sa stretol vo 26. kole s holandským rivalom, ktorý po vzájomnom kontakte dopadol zhora so svojím monopostom Red Bull na jeho Mercedes. Hamilton sa pozastavil aj nad tým, že sa súper po kolízii nepresvedčil, či je zdravotne v poriadku.

"Aby som bol úprimný, stále ma to trochu bolí. Navyše vo mne ešte pulzuje adrenalín, takže až vyprchá, ešte to len príde. Cítim sa však veľmi šťastný. Vďaka bohu za systém halo. Myslím, že ma zachránil a zachránil mi krk. bola to veľká rana, ale jediné, na čo som aj po nehode myslel, bolo, či môžem ďalej pokračovať v pretekoch," povedal Hamilton pre Motorsport.com.

Kým šéf tímu Red Bull Christian Horner označil kolíziu za incident, jeho protivník z Mercedesu Toto Wolff prirovnal Verstappenovo počínanie k taktickému faulu vo futbale. Holandský jazdec potom bol komisármi potrestaný stratou troch miest na štarte budúceho závodu v Rusku.

Nehodou sa chce znovu zaoberať aj medzinárodná federácia FIA

Podľa riaditeľa pretekov Michaela Masiha bola totiž neobvyklá a došlo k nej v relatívne nízkej rýchlosti. "Naše bezpečnostné oddelenie sa na to detailne pozrie, vyšetrí to a uvidíme, ako by sme sa mohli poučiť a čo môžeme zlepšiť do budúcna," uviedol Masi. Experti teraz zhromažďujú všetky dostupné dáta a zábery.

"Nečakal som, že Max stratí po vjazde na obrubník kontrolu nad vozidlom a narazí do mňa. Keď sa pozriem spätne na zábery, stalo sa to veľmi rýchlo. Bol som však ďalej v pretekárskom móde, a aj keď som tam sedel s miernou bolesťou, hovoril som si: Ideme, pokračujeme. Auto sa však nechcelo pohnúť," rozprával Hamilton, ktorý tak ďalej stráca v poradí šampionátu na vedúceho Verstappena päť bodov.

Druhá vzájomná kolízia ašpirantov na titul

Išlo navyše už o druhý vzájomný súboj ašpirantov na titul, ktorý skončil vzájomnou kolíziou. Kým ale po nehode v Británii kritizoval Verstappen svojho soka za to, že slávil následné víťazstvo, bez toho aby bral ohľad na to, že on skončil v nemocnici, netajil teraz prekvapenie nad reakciou svojho rivala zase Hamilton.

"Videl som, ako Max vystúpil a len tak prešiel okolo. Trochu ma to prekvapilo, pretože si myslím, že keď vyletíme z trate a niečo sa nám stane, chceme sa v prvom rade uistiť, či je ten, do ktorého sme narazili, v poriadku. Dôležité ale je, že som sa dostal von a môžeme bojovať ďalej," dodal Hamilton.

Lewis Hamilton a Max Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Budúca Veľká cena Ruska sa uskutoční 26. septembra.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: Lewis Hamilton Max Verstappen
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/F1
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy