Ross Brawn sa po zrážke Hamiltona s Verstappenom obáva najhoršieho: Idú po sebe hlava-nehlava!

Lewis Hamilton a Max Verstappen vypadli po vzájomnej kolíziiLewis Hamilton a Max Verstappen vypadli po vzájomnej kolízii Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

PARÍŽ - Športový riaditeľ F1 Ross Brawn dúfa, že o titule majstra sveta v motoristickom seriáli rozhodnú jazdci na trati a nie komisári, ktorí budú musieť riešiť ich ďalšie incidenty. Maxa Verstappena a Lewisa Hamiltona označil po ich vzájomnej kolízii na VC Talianska za bojových kohútov.

"Dvaja chlapci idú po sebe hlava-nehlava. Sú ako kohúti na gazdovskom dvore. Nedajú si ani centimeter priestoru. Zaujíma ma, aký vplyv to bude mať na bitku o titul. Dúfam, že sa rozhodne na trati a nie v bariérach, alebo v miestnosti traťových komisárov," zverejnil Brawn v stĺpčeku na oficiálnej stránke F1.

Celkové poradie seriálu MS vedie Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull o päť bodov pred Britom Lewisom Hamiltonom na Mercedese. Nedeľňajší konflikt, po ktorom obaja preteky nedokončili, však komisári vyhodnotili ako chybu Verstappena a ten bude musieť na nadchádzajúcej Veľkej cene Ruska 26. septembra za trest klesnúť na štarte o tri priečky nižšie.

Viac o téme: Ross Brawn Lewis Hamilton Max Verstappen Veľká cena Talianska F1
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy