Andy Murray má obrovskú motiváciu pokračovať na najvyššej úrovni: Chcem hrať a súťažiť

Na snímke britský tenista Andy MurrayNa snímke britský tenista Andy Murray Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

RENNES - Škótsky tenista Andy Murray odohral prvý zápas po vypadnutí v 1. kole grandslamového US Open. Na challengeri vo francúzskom Rennes v ňom zdolal Nemca Yannicka Madena 6:3 a 6:1 a po stretnutí povedal, že sa najmä potrebuje dostať do zápasového tempa.

"Najdôležitejšie pre mňa je, aby som odohral čo najviac zápasov. Chcem hrať, súťažiť a dostať telo do stavu, aby si opäť zvyklo absolvovať dva, tri či štyri zápasy v týždni. A áno, samozrejme by som rád vyhral turnaj v Rennes," citovala dvojnásobného olympijského víťaza agentúra AFP.

Tridsaťštyriročný Murray sa v roku 2017 aj 2019 podrobil operácii bedra. Stále ho trápia fyzické problémy, no nevzdáva sa. "Stále cítim, že môžem hrať na vysokej úrovni. Teraz ale na veľkých turnajoch hneď na začiatku hrám proti najlepším hráčom, čo nie je jednoduché. Aj na challengeroch sú ale dobrí tenisti. Tu napríklad sú traja bývalí hráči z Top 10, mohli by tu byť dobré súboje," povedal víťaz US Open z roku 2012, resp. wimbledonský šampión z rokov 2013 a 2016.

Viac o téme: Andy Murray
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy