Neuveriteľný Ronaldo efekt aj v kabíne Manchestru United: K tomuto sa nikto zo spoluhráčov neodvážil

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo

BRATISLAVA - Návrat Cristiana Ronalda na Old Trafford doslova pobláznil fanúšikov Red Devils. O to viac tak bolo po nedeľnom ligovom zápase proti Newcastlu United, ktorý hráči United vyhrali 4:1. Portugalský kanonier sa postaral o úvodné dva gólové zásahy, takže Ronaldov re-debut sa dá označiť za fantastický.

Niektorí ľudia však spochybňujú jeho návrat do fyzicky náročnej Premier League, ďalší pre zmenu hovoria o jeho obrovskom prínose pre celú hráčsku kabínu Manchestru United. Ronaldo môže byť vzorom a inšpiráciou pre mladých hráčov ako sú Marcus Rashford, Mason Greenwood či Jadon Sancho. Tieto slová potvrdil aj náhradný gólman United Lee Grant.

"Nálada v klube je fantastická, ale keď máme rozprávať o tom, aký dopad má Cristianov príchod. Každý v kádri je maximálne nadšený, ani len neviem popísať, akí sme šťastní, že máme Cristiana v tíme. Ukážem to na príklade. V piatok večer v hoteli pred zápasom proti Newcastlu sme boli po večeri. Asi viete, že v piatok večer si môžete dopriať dezert. Môžete si dať jablkový koláč s krémom, alebo brownie s krémom, jednoducho si môžete zamaškrtiť. Ani jeden hráč sa však dezertu nedotkol. Ani jeden jediný. Všetci zostali sedieť pri stole. Jeden zo spoluhráčov sa má opýtal: ‘Čo má Cristiano na tanieri?’ Ten bol plný najzdravšieho jedla. Až vtedy mi v hlave docvaklo, ako sa nikto neodvážil vstať a zobrať si dezert, ktorý bol pre nás pripravený,” prezradil Lee.

Cristiano Ronaldo opäť v Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Cristiano Ronaldo je aj vo veku 36 rokov stále jedným z najlepších príkladov absolútneho profesionála, čo potvrdzujú aj jeho ambície vrátiť sa do červenej časti Manchestru, na miesto, kde kedysi futbalovo vyrastal pod taktovkou legendárneho manažéra Sira Alexa Fergusona.
 

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy