VIDEO Ronaldo sa v drese United opäť zapísal do histórie: Oslavy mu pokazil senzačný obrat Bernu

Cristiano Ronaldo v zápase s Young Boys BernCristiano Ronaldo v zápase s Young Boys Bern Zdroj: SITA/AP/Peter Klaunzer/Keystone

BERN - Ani gól hviezdneho Cristiana Ronalda nepomohol futbalistom Manchestru United k úspešnému vstupu do nového ročníka Ligy majstrov. Na ihrisku Young Boys Bern neudržali vedenie a prehrali 1:2.

O obrat sa proti oslabeným "Červeným diablom", ktorí hrali od 35. minúty bez vylúčeného Aarona Wan-Bissaku, postarali v 66. minúte Nicolas Moumi Ngamaleu a v piatej minúte nadstaveného času Jordan Siebatcheu.

Ronaldo, ktorý sa vrátil do Ligy majstrov v drese United po 12 rokoch a 110 dňoch od finále v roku 2009, sa presadil už po 13 minútach hry. Nabehol si na center Fernandesa a strelou medzi nohy brankára Von Ballmoosa poslal hostí do vedenia.

Štýlovo tak oslávil svoj 177. štart v prestížnej súťaži, ktorým vyrovnal absolútny rekord španielskeho brankára Casillasa. Zároveň sa tiež stal prvým hráčom v histórii, ktorý strelil druhý raz úvodný gól nového ročníka Ligy majstrov. V minulosti sa presadil aj v sezóne 2009/10, kedy pomohol k výhre Realu Madrid nad Zürichom 5:2.

Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Alessandro della Valle

Ešte pred polčasovú prestávkou sa však pre United zápas skomplikoval po vylúčení Wan-Bissaku. Domáci favorita zatlačili a po hodine hry sa dočkali vyrovnania. Po centri z pravej strany sa trafil Moumi Ngamaleu. Keď už sa zdalo, že sa oba tímy rozídu zmierlivo, využil v piatej minúte chybnú prihrávku Lingarda pohotový Siebatcheu a dokonal prekvapivý obrat.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Young Boys Bern