VIDEO Solskjaer vysvetlil, prečo striedal Ronalda: Zápas výrazne poznačilo vylúčenie Wan Bissaku

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Peter Klaunzer/Keystone

BERN - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo vyrovnal rekord španielskeho brankára Ikera Casillasa v počte štartov v Lige majstrov a oslávil ho gólom. Oslabený Manchester United však prehral na pôde Young Boys Bern 1:2. Londýnska Chelsea sa doma natrápila so Zenitom Petrohrad, obhajcu trofeje vykúpil Romelu Lukaku.

Ronaldo si obliekol dres United v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži po 12 rokoch a 110 dňoch od finále v roku 2009, v ktorom "červení diabli" prehrali s Barcelonou. Proti Bernu sa strelecky presadil už po 13 minútach, keď si nabehol na center Bruna Fernandesa a strelou medzi nohy brankára Davida Von Ballmoosa poslal hostí do vedenia. Štýlovo tak oslávil 177. štart v LM, ktorým vyrovnal rekord Casillasa. Druhýkrát v kariére zaznamenal úvodný gól skupinovej fázy, čo sa ešte nepodarilo žiadnemu hráčovi v histórii súťaže. V sezóne 2009/10 pomohol k víťazstvu Realu Madrid nad FC Zürich 5:2.

Po vylúčení Aarona Wan-Bissaku však United dohrávali s desiatimi a Bernu sa podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. V 66. minúte domáci vyrovnali zásluhou Nicolasa Moumiho Ngamaleua. V nadstavenom čase poslal Davidovi de Geovi "malú domov" Jesse Lingaard, no lopta išla pomaly a Jordan Siebatcheu ju poslal ponad brankára - 2:1. "Chlapci išli za hranice svojich možností, podali výnimočný výkon. Ukázali sme na ihrisku agresivitu a vášeň pre futbal. Veľká vďaka patrí našim skvelým fanúšikom, bez ich pomoci by sme európskeho giganta nezdolali. Zvíťazili sme nad viacerými súpermi zvučného mena, no získať skalp Manchestru United v Lige majstrov je niečo výnimočné," nadchýnal sa tréner Bernu David Wagner.

Kouč hostí Ole-Gunnar Solskjaer neskrýval sklamanie, že napriek sľubnému úvodu odišli jeho zverenci z umelej trávy v Berne s prázdnymi rukami. "Zápas výrazne poznačilo vylúčenie Wan Bissaku, proti ktorému však nemožno namietať. Bol to zákrok na červenú kartu. V druhom polčase som sa rozhodol vystriedať Ronalda i Fernandesa. Obaja toho veľa nabehali i v sobotňajšom dueli Premier League proti Newcastlu United. Nemanja Matič dokáže podržať loptu v strede poľa, Jessie Lingaard má zasa rýchle nohy. Mrzí ma, že sme v závere prišli o remízu."

Aaron Wan-Bissaka vidí červenú Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Alessandro della Valle

Chelsea sa dlho nevedela presadiť proti veľmi dobre organizovanej obrane Zenitu Petrohrad. Bránku ruského tímu odklial až v 69. minúte Lukaku, ktorý po návrate na Stamford Bridge potvrdzuje povesť kanoniera. "Som šťastný, že môžem opäť obliekať dres Chelsea, tímu s veľmi dobrou pracovnou morálkou a vysokými ambíciami. Som zvyknutý na to, že sa počas zápasov musím presadiť proti päťčlennej obrannej hradbe súpera. Cesar Azpilicueta odviedol pri góle skvelú robotu," pochválil belgický reprezentant kapitána "The Blues."

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Young Boys Bern